bgb
 
 
 
 
 

Однією з родзинок Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького є його музеї, зокрема «Археологічний музей» ННІ міжнародних відносин, історії та філософії, розташований у 501 аудиторії корпусу № 1.

Студенти присвятили мотиваційний випуск відеопанорами «Археологи-професіонали про наукові проблеми та роботу зі студентами Черкаського національного університету» історії створення та розвитку «Археологічного музею». У відео автори пропонують ознайомитися з історією археологічного кабінету і музею та його колекціями, представленими до огляду в експозиції. Крім основної археологічної колекції, в музеї представлені також палеонтологічна, нумізматична й етнографічна.

Експонати атрибутовані та співвіднесені з відповідними археологічними культурами й місцями знахідок, а вітрини містять карти поширення останніх у репрезентований хронологічний період. Стіни кабінету прикрашають ілюстративно-дидактичні матеріали, що доповнюють експозицію. В окремому приміщенні розташовано бібліотеку археологічної літератури.

Експозиція музею слугує чудовим ілюстративним матеріалом для студентів спеціальностей «Історія та археологія» і «Середня освіта. Історія» під час вивчення дисциплін з археології, історії первісного суспільства і стародавнього світу, етнографії та інших дисциплін. Сформовані зі студентських знахідок на археологічній практиці, матеріалів Черкаської лісостепової археологічної експедиції та дарів дослідників і випускників інституту, фонди музею репрезентують усі хронологічні періоди археології Черкащини й України – від середнього палеоліту до модерної доби. Крім дидактичної, музей відіграє, таким чином, ще й важливу наукову роль — на його базі створено Науково-дослідний центр з вивчення пам’яток археології.

Запрошуємо здійснити відеоекскурсію «Археологічним музеєм» і дізнатися ще більше про археологічну спадщину й давню історію нашого краю та країни.

 

Відеоекскурсію підготували студенти ННІ міжнародних відносин, історії та філософії. Екскурсію провів лаборант археологічної лабораторії Василь Лук’яниця, відеозапис та монтаж відео — Даніїл Сімейко.

 

ННІ міжнародних відносин, історії і філософії