У межах співпраці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Автономного університету Сьюідад-Хуареса (Мексика) 12 квітня 2024 року стартував пілотний двотижневий проєкт COIL — Collaborative Online International Learning.

Освітні проєкти у форматі COIL є актуальним трендом у сфері академічної мобільності, що передбачає спільне навчання студентів з різних країн з використанням онлайн-платформ та інтерактивних методів. Під час першої зустрічі студенти нашого університету отримали можливість розповісти про себе і про очікування від проєкту, а також поспілкуватися з ровесниками з Мексики.

Співкерівниками проєкту COIL є професорка кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Галина Луценко та доктор кафедри промислової інженерії й виробництва Хозе Альфредо Рамірес Монарес. З боку Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького до роботи в межах проєкту COIL долучилися 12 студентів другого курсу спеціальностей 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка», 105 «Прикладна фізика та наноматеріали» і 104 «Фізика та астрономія» ННІ інформаційних та освітніх технологій. Тематикою співпраці обрано вивчення матеріалу й виконання вибраних завдань курсу «Чисельні методи», що входить до навчальних планів відповідних спеціальностей обох університетів. Завдяки використанню онлайн-платформ та інших засобів цифрової комунікації, студенти з України та Мексики можуть активно взаємодіяти між собою та з викладачами, обмінюватися ідеями та вирішувати складні завдання разом. Це дозволить здобувачам освіти отримати більше практичних навичок у застосуванні чисельних методів із реальними даними та задачами.

Студенти обох університетів матимуть можливість не лише працювати над завданнями з чисельного інтегрування, обмінюватися досвідом та ідеями, а й вивчати культурні особливості іншої країни. Упровадження проєктів COIL сприяє розвитку міжкультурного розуміння та співпраці між молоддю з різних куточків світу. Відповідно, обраний підхід до навчання не лише забезпечить студентам Черкаського національного університету глибше розуміння матеріалу, але й підготує їх до викликів сучасного інтернаціонального ринку праці, де вміння співпрацювати та працювати в міжкультурному середовищі має велике значення.

ННІ інформаційних та освітніх технологій