Сьогодні відзначаємо Міжнародний день жінок і дівчат у науці. І з цим святом вітаю дівчат і жінок-науковиць Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Рівність жінки і чоловіка у науці є важливим досягненням людства. Не завжди жінка могла йти за покликом серця і обирати ту діяльність, яка їй до душі. Нині ж гендерний дисбаланс у науці стрімко вирівнюється. А якщо говорити про Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, то жіноцтво тут складає прекрасну і більшу частину. Раду молодих учених очолює кандидатка хімічних наук Наталія Карауш-Кармазин.

Активно функціонує Центр гендерних досліджень і комунікацій, який працює над розв’язанням гендерних проблем сучасності, ініціює публічні та фахові дискусії, проводить просвітницьку роботу.

Ми прагнемо створити в колективі комфортні умови для праці і розвитку, атмосферу, у якій хочеться навчатися, проводити дослідження і водночас виконувати суспільну роль жінки, матері, дружини. І це дає свої плоди.

Так, на сьогодні в університеті — 262 науково-педагогічні працівниці. Попри війну, загрозу безпеці, залишаються в Україні і з Україною, працюють для неї і наближають перемогу.

Шановні науковиці!

Ви — наша гордість і золотий фонд. Ви прагнете бути у всьому першими і кращими, попри те, що обрали нелегку і серйозну сферу діяльності. І ми захоплюємося тим, наскільки ви у цій сфері успішні.

Зичу у Міжнародний День жінок і дівчат у науці натхнення до реалізації задумів, проєктів, суспільного визнання, упевненості у власних силах! Підтримки рідних, друзів і колег на життєвому шляху! Натхненної праці на благо нашої незалежної держави!

З повагою

Ректор Олександр Черевко