Понад 200 учасників з різних секторів економіки взяли участь у Черкаському міжнародному економічному форумі-2024. Серед них — і представники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
«Спілкування в офлайні та B2B зустрічі, — пише голова Черкаської облдержадміністрації Ігор Табурець. — Бізнесові обміни досвідом та як перетворювати виклики часу на нові можливості. Відповіді на актуальні питання.
Цьогоріч ми обрали темою нашого форуму економіку відновлення. Мали три дискусійні панелі. Робити неможливе і створювати попри все – це справді українська суперсила.
Панель перша: про курс на переробку, виготовлення продукту із доданою вартістю, просування його як на внутрішньому ринку, так і на експорт. Для цього держава пропонує низку інструментів. Передовсім через «Зроблено в Україні». Про це в деталях почули від наших спікерів із Верховної Ради та Мінекономіки: Дмитра Кисилевського, Тараса Качки, Олександра Маріковського. Важливу тему підтримки оборонно-промислового комплексу порушив Олександр Завітневич. Чимало інформації для роздумів та активних дій.
Панель друга: про економічну активність бізнесу попри повномасштабну війну та виклики, які вона зумовлює. Як це виходить у виробників? Цікаві кейси ТОВ «Група Венето» та Всеукраїнська Аграрна Рада. Водночас власники бізнесів фіксують брак робітників. Та вже зараз напрацьовують стратегії, як залучати людей, створювати конкурентні умови праці та дбати про людський капітал.
Панель третя: власне про людей. Як доречно зауважила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова, найголовніше наше завдання – нарощування людського капіталу. Ми всі розуміємо, яких втрат завдає нам війна. Щодня. Тому перед нами стоїть завдання – будувати країну і підприємництво в ній для людей уже зараз. Інтеграція ветеранів і ветеранок у цьому контексті надважлива.
Коли ми говоримо про вихід із непростих ситуацій, один із перших кроків внутрішньої стійкості — єдність. Така згуртованість визначає вміння сконцентруватися і згуртуватися, щоб вирішувати нагальні питання.
Над цим спільно і працюємо в нас на Черкащині».
Ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко і завідувач кафедри менеджменту та державної служби Сергій Назаренко провели низку перемовин про співпрацю.
— Узяв участь у роботі другого Черкаського міжнародного економічного форуму-2024. Серед учасників — представники влади всіх рівнів, громадських об’єднань, іноземного та зарубіжного бізнесу, міжнародних організацій і фондів, експертного середовища, потенційні інвестори, науковці.
У межах трьох панельних дискусій обговорили питання державної економічної політики; фактори економічного відновлення, а також відновлення людського капіталу.
Багато цікавих думок, обмін досвідом та нові партнерські зв’язки — такий результат участі у форумі.
Для нас важливо, що вища освіта залучена до процесів відновлення економіки та розвитку людського ресурсу.
Ми також бачимо перспективи у подальшому впровадженні дуальної освіти та у підвищенні якості освіти у відповідь на запити роботодавців.
Університет як осередок освіти, науки, підготовки кваліфікованих фахівців є партнером влади і бізнесу та прагне орієнтуватися на ринок праці.
https://cdu.edu.ua/news/rektor-na-ekonomichnomu-forumi-2.html#sigProIdb7edf8b9a1
Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького за матеріалами Черкаської ОДА