У сучасних умовах усе важливішою стає співпраця закладів освіти та роботодавців. Це дозволяє інтенсифікувати практичну складову професійної підготовки та долучити студентів інженерних і природничих спеціальностей до виконання проектних розробок, затребуваних на сучасному ринку.

Протягом 2018-2019 навчального року ННІ ІНФОТЕХ встановив тісну співпрацю з компанією SPD-Ukraine, до кола професійних інтересів якої належить розробка інноваційних технологічних та бізнес-продуктів. Восени представники компанії SPD провели цикл лекцій, що дозволили студентам ННІ ІНФОТЕХ познайомитися з специфікою ІТ-галузі та можливостями подальшого працевлаштування. Окрім того, чотири місяці були відведені на практичну підготовку студентів. Зокрема, було проведено міні-курс «Internet of Things». У рамках курсу студенти організували 2 робочі групи, в яких поділилися за ролями та працювали над унікальними проектами. При такому підході до організації навчання студенти змогли отримати унікальний досвід. Адже працювали в такому режимі, як би це було у справжній IT-компанії. Робота в команді значно збільшує можливості кожної людини — можна порадитися з іншими учасниками команди або шукати вирішення проблеми разом із ними. У такому режимі робота триває швидко та з великою користю.

Одна з команд розробила прототип платформи для моніторингу якості повітря. Створена студентами ННІ ІНФОТЕХ система здатна вимірювати основні атмосферні показники та виводити інформацію у зручній формі на WEB-додатку, відображати узагальнені дані в межах міста чи іншої територіальної одиниці за наявності встановлених модулів збору інформації.

Друга команда розробила систему моніторингу речей у захищеній шафі. Проект складається з апаратного забезпечення, встановленого в шафі, що знімає показники замка доступу до шафи та реєструє наявність обладнання на полицях; WEB-додатку, який слугує для адміністрування системи та моніторингу вмісту шафи в режимі онлайн.

Викладачі та студенти інституту вдячні менторам, Олегу Новіцькому, Олександру Мельнику та Дем’яну Куріленко за співпрацю, допомогу в реалізації проектів та знання, якими вони щедро поділилися.

 

 

 

БІЛЬШЕ ФОТО

ННІ ІНФОТЕХ