Налаштування доступності

bgb
 
 
 
 

Український зоолог, полярник, волонтер Сергій Глотов презентував студентам Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького книгу «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту».

Цей спільний захід ННІ природничих та аграрних наук та буккросинг-клубу «Freebook» ЧНУ відбувся в знаковому місці — «Музеї університетської книги» Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича.
Знайомство та розмова з автором розпочалася вже біля бібліотеки, а згодом студенти та викладачі перейшли в читальний зал книгозбірні.

Гостя учасникам зустрічі, майбутнім медійникам, філологам, біологам, хімікам, екологам, представив ініціатор зустрічі, директор ННІ природничих та аграрних наук Максим Гаврилюк:

— Сергій у 2008 році закінчив Луганський університет за спеціальністю біологія, а потім почав працювати в Луганському заповіднику. Після початку активних воєнних дій почав активно допомагати військовим. Протягом трьох з половиною років здійснив десятки поїздок на лінію зіткнення. Пан Сергій тривалий час разом зі своєю дружиною та однодумцями по крупинках збирали інформацію про оборону Луганського аеропорту. А результатом цього стала книга «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту».

Сергій Глотов розповів про історію створення книги та про те, як збирали інформацію для її написання.

Волонтерити Сергій розпочав ще у 2014 році. Після початку взяття під охорону Луганського аеропорту 8 квітня, координував зусилля по допомозі військовим.

Автор розповів, звідки виникла ідея створити книгу:

— У 2015 році був присутній на одному заході, де нагороджували військових посмертно. На той момент наші військові вже вийшли з Луганського аеропорту. Тоді й виникла ідея, згадати все й створити книгу, присвячену оборонцям аеропорту.

На той час детальної інформації про події, які охоплюють період з 8 квітня по 30 серпня не було. У часі вихід ЗСУ з Луганського аеропорту збігся  з Іловайським котлом, коли загинуло понад 300 воїнів, тому інформація про це «загубилася» в інфопросторі. Відтак автори ухвалили рішення, знайти безпосередніх учасників оборони й записати цикл інтерв’ю з хронологією всіх подій.

— Ми думали, що військові, які безпосередньо брали участь в обороні аеропорту, не матимуть бажання згадувати й говорити про ті події, але, на здивування, відгукнулося понад вісімдесят людей. Близько року ми їздили в різні військові підрозділи й записували спогади фактично від рядового до генерала.

Звичайно, збір інформації проходив в досить небезпечних умовах. Як згадує Сергій, під час запису одного з інтерв’ю, яке тривало близько трьох годин, будинок в якому вони перебували почали обстрілювати з ворожого танку. Тоді чоловік отримав контузію.

Книга є дуже важливою, адже в ній розкрито всі події, що відбувалися під час оборони. Перші розділи описують початок гібридної війни. Варто також зазначити, що нині книга перекладається англійською мовою. Має бути виданий мінімальний тираж, після чого видання будуть розповсюджувати в бібліотеки та офіційні установи.

Сергій Глотов розповів цікавий факт. На момент, коли планувався друк книги, в них не було можливості фінансово забезпечити цей процес. І так вийшло, що перший тираж книги був виготовлений завдяки передаванню авторських прав видавництву «Фоліо». Тому, фактично, автори безкоштовно отримали друк книг.

Враженнями про зустріч поділилася студентка 4-PR курсу Надія Січкар:

— Було цікаво почути про Луганськ, про те, як Сергій збирав історії та волонтерив, ризикуючи своїм життям. У наш час дуже важливо збирати інформацію про трагічні сторінки нашої країни, про людей, які відстоюють нашу незалежність, аби берегти для наступних поколінь.

Наприкінці зустрічі Сергій Глотов передав примірник книги директору університетської книгозбірні Григорію Голишу.

— Ми з вами живемо в особливий час, драматичний і водночас героїчний. Пройдуть роки, десятиліття і тільки тоді ми зможемо збагнути велич подвигу і його окремих представників, таких як наш вельмишановний гість. Також важливо, що в такий час у нас є літописці, які черпають інформацію не з архівів, а безпосередньо з уст учасників бойових дій.


Автор: Вікторія Бондаренко, студентка 3-Ж курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій.

Фото: Наталія Бондар, студентка 4-PR курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій.