Зустріч-обговорення за романом «Покинь, якщо кохаєш» Коллін Гувер та однойменною екранізацією провів Буккросинг-клуб «Freebook» спільно з Навчально-науковим центром ментального здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Модерувала захід директорка ННЦ ментального здоров’я, психологиня Юлія Сіденко.
— У стосунках іти шляхом образ і нелюбові до себе, чи стороною світла й усвідомленого вибору себе насамперед? — мотивувала замислитися й спрямувала рух думок учасників зустрічі на початку розмови Юлія Олександрівна.
Тому розпочали спілкування з розмірковування над тим, що таке кохання і чи відрізняється воно від закоханості.
Під час обговорення фільму "Покинь, якщо кохаєш" було порушено багато важливих тем. У центрі уваги присутніх була тема домашнього насилля, зокрема, стосунків аб’юзера та його жертви. Зокрема, обговорювали, що таке співзалежні стосунки та чому важливо завжди обирати себе. На прикладі сцени, де головну героїню штовхнув її чоловік зі сходів, а потім переконував, що вона сама впала, розглядали поняття газлайтингу. Юлія Олександрівна детально пояснила чому, коли людина плаче, поруч повинні бути «світлі» люди.
Також психологиня у ході спілкування звернула увагу на символізм імені головної героїні Лілі та зміну кольору квітів, а саме лілій, упродовж фільму, що відображало зміну її станів. Дискутували також на тему, чи повинні батьки знати про стосунки своїх дітей і чи нормально те, що не завжди можна сказати про найрідніших людей щось хороше.
— Цей захід відкрив нові горизонти у розумінні людських стосунків та емоцій. Обговорення з психологинею допомогло побачити фільм з нової перспективи та глибше усвідомити важливість емоційної підтримки та самоповаги — поділилася враженнями Анастасія Мельник, студентка 1-ВБ курсу.
Майбутня медійниця Евеліна Чубенко переконана, що обговорення книги у форматі психоаналізу виявилося не тільки цікавим, а й корисним:
— Насправді це було дуже цікаво! Зустріч змінила мою думку стосовно деяких ситуацій в житті, найбільше запам'яталася фраза Юлії Олександрівни: «Людину змінити не можна, якщо вона само того не забажає».
Особливий інтерес аудиторії викликала інформація про психологію стосунків, поведінку людей в парі, що буде нормою, що ні, і коли хтось із партнерів переходить певні межі та починає маніпулювати.
— Таке обговорення книги й екранізації за участю психолога ми проводимо вперше, — розповіла очільниця Буккросинг-клубу «Freebook», доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Людмила Солодка. — Але у підсумку бачимо, що цей формат цікавий та ефективний, адже привабив широке коло учасників. У цій затишній аудиторії зібралися студенти психологи, журналісти, видавці, викладачі різних інститутів, фахівці відділів університету. Упевнена, що Юлії Олександрівні разом з командою магістрантів-психологів вдалося достукатися до кожного.
Підсумували захід обміном репліками про враження від почутого. Кожен отримав не тільки новий погляд на прочитану книгу та переглянутий фільм, а й поради від психолога, як уникнути токсичних стосунків та берегти своє ментальне здоров’я.
https://cdu.edu.ua/news/pid-chas-obhovorennia-knyhy-v-chnu-hovoryly-pro-kokhannia-ta-stosunky.html#sigProId37e64cdb14
Буккросинг-клуб «Freebook»
Фото: Анна Куюмджи, студентка 1-Ж курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій