На Черкащині триває вступна кампанія-2023. За перший день подання заяв на вступ до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького подали заяви близько 300 осіб.

Для абітурієнтів, які прагнуть опанувати освітній ступінь «бакалавр», нині розпочалася «гаряча» пора, розповіла «Суспільному : Черкаси» відповідальний секретар приймальної комісії Людмила Смалиус.

Абітурієнту Артемові Харченку до вподоби інженерія програмного забезпечення. До приймальної комісії він прийшов із групою підтримки: мама, тато та друг. Артем вступає до факультету обчислювальної техніки.

«Я часто сиджу за комп’ютером, займаюся програмуванням. Чомусь із дитинства мені це подобається», — поділився абітурієнт.

Давид Ковган хоче стати дипломованим реабілітологом:

«Хочу реабілітувати людей, лікувати. Я з дитинства цим захоплююсь. Масажі роблю, курси вже пройшов, працюю».

Нині ця спеціальність популярна серед вступників, розповіла викладачка кафедри теорії фізичного виховання Ірина Усатова.

«Вони вважають, що нині потрібні спеціалісти з реабілітації, мається на увазі праця з людьми, які мають вади опорно-рухового апарату», — зазначила вона.

Фізична культура та спорт, право, а цьогоріч ще й психологія — цими спеціальностями цікавляться найбільше, — розповіла відповідальний секретар приймальної комісії ЧНУ Людмила Смалиус.

«Вступників досить багато, причому це вступники дорослого віку», — додала вона.

Заяви охочі здобути вищу освіту подають в електронному вигляді через кабінет вступника. Втім є випадки, коли потрібно прийти до приймальної комісії, пояснила пані Людмила:

«Приходять передусім ті, хто має певні пільги. Якщо у вступника вони є, він має ці пільги зареєструвати. Є спеціальні картонні книжечки, які не зареєстровані в електронній системі. Для реєстрації таких документів потрібна присутність вступника».

Подати заяви можна до 31 липня, розповіла Людмила Смалиус. Та поспішати, з її слів, не варто:

«Поки що не реєстрували зависання електронної бази. Не варто спішити першим подати, це не впливає на результати конкурсу. Електронна база не буде перевантажена».

31 липня розпочнеться прийом заяв до магістратури, додала Людмила Смалиус.

Детальніше — у сюжеті:

 

Джерело: Суспільне : Черкаси