Викладачка кафедри філософії, соціальних та політичних наук Олександра Дем’яненко була запрошена до участі у дводенному семінарі на тему «Місце України у фрагментованому світовому порядку», що відбувся у місті Відень, Австрія, на базі Інституту наук про людину (IWM).

Ініціаторами та співорганізаторами заходу виступили також програма «PeaceRep» та Лондонська школа економіки і політичних наук.

Протягом семінару науковцями з різних установ різних країн світу обговорювалися такі питання як фрагментація світового порядку, динаміка конфліктів у Східній Європі та Азії, національні оборонні стратегії держав-членів НАТО, політика Балканських країн, Білорусі та деяких інших держав центральноазіатського регіону, перспективи та умови деокупації Криму.

Темами другого дня семінару стали економічне майбутнє України, а саме повоєнне економічне відновлення України, соціальна політика та пріоритети нової податкової політики. Також представниця Київської школи економіки (KSE) Мирослава Савісько представила учасникам результати проєкту «Картування демократичного простору України».

Спеціальним заходом програми семінару стала дискусія про українську журналістику в контексті свободи та лібералізму за участі Тімоті Снайдера, американського історика та письменника, професора Єльського університету, фахівця з історії Східної Європи та, зокрема, історії України.

Спікерами семінару стали:

— Кетрін Янгер, наукова директорка IWM, Австрія;

— Мері Калдор, професорка Лондонської школи економіки і політичних наук, Великобританія;

— Люк Купер, старший науковий співробітник LSE IDEAS – Аналітичного центру зовнішньої політики при Лондонській школі економіки і політичних наук, Великобританія;

— Марія Шинкаренко, докторка філософії, наукова співробітниця IWM, Австрія;

— Сінді Віттке, докторка філософії, керівниця дослідницької групи в Інституті досліджень Східної та Південно-Східної Європи імені Лейбніца (IOS), Німеччина;

— Алекс Скрівенер, директор Інституту демократичної безпеки (DSI), Грузія;

— Юлія Юрченко, дослідниця Центру політичної економіки Університету Грінвіч, Великобританія;

— Агата Мазуркевич, докторка філософії, викладачка кафедри національної безпеки Ягеллонського університету, Польща;

— Рох Дунін-Вонсович, доктор філософії, науковий співробітник Інституту соціальних досліджень (UCL), Великобританія;

— Кароліна Черска-Шоу, докторка філософії, викладачка кафедри дослідження соціальних змін у Європі Ягеллонського університету, Польща;

— Тарас Федірко, доктор філософії, викладач Університету Глазго, Великобританія;

— Мирослава Савісько, менеджерка проєктів Центру соціологічних досліджень, вивчення децентралізації та регіонального розвитку Київської школи економіки (KSE), Україна.

Участь у міжнародних заходах, що базуються на міждисциплінарному підході у соціально-політичних, економічних та геополітичних дослідженнях дуже важлива для українських науковців. В такому форматі діалогу закладають підвалини для обміну досвідом проведення досліджень та розширення міжнародної співпраці.

Надзвичайно актуальною є також можливість з перших уст отримати інформацію про сучасні напрямки наукових пошуків європейських колег, а також поділитися з ними власними напрацюваннями.

Жваві обговорення виступів усіх спікерів, дискусії та пропозиції для подальшої співпраці спонукали учасників до прийняття рішення про публікацію спеціального випуску журналу за темою семінару.

Кафедра філософії, соціальних та політичних наук