Запрошуємо науковців ЧНУ ім. Б. Хмельницького взяти участь у вебінарах, що заплановані в лютому 2021 року на платформі Webex.

Усі заходи безоплатні, українською. Необхідна попередня реєстрація на кожний обраний вебінар окремо. Для зручності слухачів вебінари ідуть у двох повторах о 10:15 та 16:15.

Оберіть зручний час, перейдіть за відповідним посиланням, натиснув слово Register заповніть анкету. За умови прослуховування більш як 90 % часу надсилається електронний сертифікат учасника

9 лютого 2021

Тема: Авторські профілі науковця: бонус чи тягар
Тези: Доробок наукового працівника складається з опублікованих праць, які можуть бути представлені різними видами: статті, монографії, глави книг, матеріали конференцій, патенти тощо. Опубліковані у різних виданнях, часто під час роботи в різних установах
, а інколи й під іншим прізвищем (якщо відбулася зміна прізвища), що унеможливлює автоматичного створення коректного профілю науковця. Цікавість наукової спільноти оцінюється за отриманими цитуваннями. Часто для первинної кваліфікаційної оцінки необхідно надати перелік публікацій та дані за цитуванням, а для науковця показник індексу Гірша. Формула h-index достатньо проста, але підрахунки проводяться за різними базами даних з різним контентом, певними особливостями індексації, що призводить до різних значень h-index в одного науковця. Для упорядкування колекції наукового доробку існує декілька авторських профілів. Про створення формування та підтримання в актуальному стані Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar: запропонований вебінар. Також зупинимося на складнощах, що можуть виникнути при пошуку робіт певного автора у Web of Science Core Collection та як їх подолати. Як оцінити науковий доробок автора. Чи можна вплинути на цитованість роботи? Чи може автор розмістити роботи у відкритому доступні. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація:

10 лютого 2021

Тема: Можливості і функції референс-менеджера EndNote
Тези: З часом при опрацюванні наукової літератури постає питання її зручного зберігання та навігації та коректного використання при написанні власних робіт, оскільки в різних виданнях свої правила оформлення пристатейних переліків літератури. Найстарішим з наявних на ринку референс або бібліографічних менеджерів є EndNote. Для передплатників Web of Science існує можливість безкоштовного користування розширеною онлайн-версією. На вебінарі про швидкий старт, створення, наповнення та впорядкування власної колекції статей, імпорт публікацій з Web of Science, онлайн-бібліотек, пошукових систем, сайту видання, створення запису власноруч. А також про структуру статті, типи форматів пристатейної літератури і швидке оформлення рукописів за форматом журналу. Експорт даних з EndNote при створенні звітів. Відповіді на ваші запитання залишені в реєстраційних анкетах.

Реєстрація:

11 лютого 2020

Тема: Розширений пошук в новому інтерфейсі

Тези: Переглянемо які нові функції з’явилися в новому інтерфейсі Web of Science у січні 2021. Шліфуватимемо майстерність роботи з Core Collection у новому інтерфейсі. Розширений пошук для вирішення більш складних пошукових задач. Аналіз, збереження, корегування отриманих даних. Створення і збереження звітів. Відповіді на запитання, які ви поставите в анкетах

Реєстрація:

*– у межах щомісячних вебінарів кожного другого четверга серії «Clarivate науковцям або місце зустрічі змінити не можна». Розклад нижче.

 

 

12 лютого 2020

Тема: Відкритий доступ та план S

Тези: 14 лютого 2002 року було оприлюднено Будапештську ініціативу відкритого доступу, яку було обговорено 1–2 грудня 2001 на конференції, що організував Інститут відкритого суспільства. У документі міститься вже класичне визначення «відкритого доступу». Як розвивається відкритий доступ? Які зміни приніс він в оприлюднення і розповсюдження результатів досліджень? У вересні  2018 cOAlition S, міжнародним консорціумом грантодавців та установ, було проголошено план S, який має на меті миттєвий доступ до результатів досліджень кожному і мав вступити в дію з 1 січня 2020, але початок було відкладено на 2021. Про десять принципів плану S і готовність до них наших установ, а також про можливості та виклики відкритого доступу, журнали відкритого доступу та вартість публікації. Відповіді на ваші запитання залишені в реєстраційних анкетах.

Реєстрація:

Протягом року чекаємо вас на щомісячній серії «Clarivate науковцям або місце зустрічі змінити неможна».
Кожного другого четверга місяця о 16:15 гарантовано буде вебінар українською. Також з можливістю отримати сертифікати. Реєстрація на всі вебінари відкрито, а теми будуть оголошуватися за місяць.

 

Записи вебінарів на ютуб-каналі: https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg

 

Інформаційно-аналітичні ресурси та навчання, Clarivate