bgb
 
 
 
 
 

Доцента кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Тараса Ромащенка вкотре запросили прочитати гостьову лекцію вБілефельдськомууніверситеті.

Успішне соціально-економічне, демографічне та інфраструктурне відновлення України можливе лише за умови повернення мільйонів українських біженців додому. Критичну значущість рееміграції людського капіталу для майбутнього відродження України розуміють не лише в політичних та наукових колах нашої держави, але й за кордоном. Саме тому колеги з ЄС щиро прагнуть усвідомити українське бачення щодо окресленої проблеми.

—  У межах магістерської дисципліни «Інший шлях: депортація, репатріація та (тимчасове) повернення» я звернувся до німецької аудиторії з авторською доповіддю на тему «Повернення українських вимушених мігрантів: наміри, стимули та виклики», — розповів доцент кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Тарас Ромащенко.
На думку науковця Черкаського національного, сукупність інвестиційних стимулів, вчасно і в повному обсязі реалізованих українським урядом у тісній співпраці з іноземними партнерами, може стати відчутним поштовхом до зворотної міграції українських біженців після і навіть під час війни. Втім, добровільне і масове повернення українців неодмінно наштовхнеться на низку серйозних перепон економічного та політичного характеру, не кажучи вже про безпекові виклики. Згадані гальмівнічинники необхідно обов’язково враховувати та намагатися нівелювати при розробці національних програм добровільної репатріації вимушених мігрантів.

Зі слів Тараса Ромащенка, жвава та змістовна дискусія під час та після його виступу за участі майбутніх магістрів німецького університету підтвердила неабияку актуальність обраної теми.

Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин