Воїни Сил спеціальних операцій Збройних Сил України провели урочисте шикування, яким вшанували пам'ять борців за українську незалежність, біля Гайдамацького ставу в Холодному Яру.

На запрошення аспіранта кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки ЧНУ, підполковника Олексія Никифорова до заходу долучилися науковці ННІ міжнародних відносин, історії та філософії — професор Анатолій Морозов та старший викладач Андрій Касян.

Під час пам’ятної церемонії кожен військовослужбовець урочисто присягнув захищати Україну, майбутнє її народу. Слова клятви завершили гаслом князя Святослава Хороброго, що стало девізом українських ССО: «Іду на Ви!».

Місце для церемонії — знакове для українців й особливо для борців за волю української держави. Холодний Яр бачив війну з ординцями, Гайдамаччину, борців за волю України початку ХХ століття, тут розташовувалися учасники УПА, які воювали проти радянських окупантів і нацистських загарбників. Саме в Холодному Яру в різні часи покоління українських воїнів освячували зброю й отримували благословення на боротьбу за свою державу.

Нові часи — нові традиції. Підрозділ, чиї вояки проголошували клятву, нині проходить оцінювання до сил швидкого реагування НАТО. Кожен воїн під час церемонії отримав пам'ятну нагороду як знак приналежності до військового братерства Сил спеціальних операцій ЗСУ. Такі ж пам'ятні відзнаки вручили дітям загиблих побратимів.

Пам'ять про загиблих побратимів військовики вшанували хвилиною мовчання. І поіменно згадали кожного бойового товариша, хто віддав своє життя на війні з російсько-окупаційними військами.
Церемонія завершилася урочистим маршем. 

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії

Сили спеціальних операцій ЗС України