bgb
 
 
 
 
 

Моніторинг світової преси стосовно висвітлення української спадщини та проєкт пошукової інформаційної е-платформи УКРОПЕДІЯ — такий результат участі науковців Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького у межах міжнародної програми ERASMUS.

Науковці ННІ іноземних мов і ННІ міжнародних відносин, історії та філософії приєдналися до міжнародної команди дослідників у грантовому проєкті Жана Моне у «Виклики та можливості дипломатії ЄС щодо культурної спадщини в Україні».

Проєкт, що залучив дослідників 15 закладів вищої освіти з різних країн світу, координує Католицький університет Левена (Бельгія). Учасниками проєкту є університети Гонконгу, Грузії, Естонії, Канади, Німеччини, Нової Зеландії, США, Франції, Чехії, Швеції, два університети Великої Британії та два українські університети — Національний університет «Києво-Могилянська академія» і Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.

ЄС спирається на демократичні цінності й активно запроваджує дипломатію спадщини у зовнішніх відносинах. От і цей проєкт має на меті розширення, поглиблення та обмін знаннями щодо підходу ЄС до культурної спадщини, зокрема в Україні часів російсько-української війни. Він об’єднує на міждисциплінарних засадах спеціалістів із питань зовнішньої політики ЄС, стратегічних комунікацій, політики пам’яті Східної Європи та культурних практик.

У межах грантового дослідження науковці ЧНУ виконали моніторинг світової преси стосовно висвітлення української спадщини та розробили й апробували проєкт пошукової інформаційної е-платформи УКРОПЕДІЯ (УКРаїнський ОПір), що генерує дібрану з Мережі англомовну й українськомовну інформацію про українську спадщину і систематизує цю інформацію для швидкого тематичного пошуку необхідного матеріалу.

Результати першого року дослідження наші науковці представили на міжнародній конференції «Виклики ЄС щодо дипломатії спадщини», яка проходила у Католицькому університеті м. Левен у Бельгії. Професорка Світлана Жаботинська (керівник проєкту від ЧНУ), професорка Наталія Земзюліна та докторка філологічних наук Оксана П’єцух підсумували моніторинг та сформулювали рекомендації для ЄС щодо стратегічних комунікацій у сфері дипломатії спадщини в Україні. Дослідження медіа дев’яти західних країн та шести країн Глобального Півдня було виконане спільною науковою командою ЧНУ імені Б. Хмельницького та Кентерберійського університету під керівництвом координаторки робочого пакета — професорки Наталії Чабан (Кентерберійський університет), відомої у світі дослідниці стратегічних і медійних комунікацій, випускниці ЧНУ.

Виступи черкаських науковців на конференції отримали найвищу оцінку. Після конференції у м. Брюссель вони провели консультації з колегами щодо подальшої роботи над дослідженнями дипломатії спадщини, відвідали Європарламент і Музей європейської історії. Робота над збереженням української спадщини із залученням дипломатії ЄС триває.

ННІ іноземних мов