Налаштування доступності

bgb
 
 
 
 

У приміщенні Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулася інтерактивна лекція народного депутата України, голови підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, керівника групи з міжпарламентських звʼязків з Республікою Казахстан Сергія Нагорняка.

Захід відкрив вітальним словом проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Олександр Спрягайло. За його словами, для студентів важлива комунікація з цікавими запрошеними спікерами, які можуть поділитися практичною інформацією про ті сфери, де планують розвиватися студенти. «Сьогодні студенти, які вивчають міжнародні відносини та міжнародну економіку, матимуть змогу дізнатися більше від народного депутата України Сергія Нагорняка про міжпарламентську дипломатію, про сферу енергетики в умовах повномасштабної війни, а також про те, які зусилля докладаються для залучення іноземної допомоги, для відновлення та розвитку енергетичної інфраструктури України, зокрема, Черкащини», — наголосив Олександр Спрягайло.

Темою лекції була енергетична дипломатія в умовах війни. Проте під час спілкування охопили і ряд інших важливих та актуальних питань. Сергій Нагорняк розповів про роботу міжпарламентської групи дружби з Казахстаном та про те, яким чином в межах цього важливого майданчика для діалогу залучається допомога для відновлення енергетичного сектору України та посилення медичної сфери тощо.

«У 2022 році казахська група компаній «Кусто Груп» передала 41 генератор великої потужності (на пів мільйона доларів). Вони були розподілені до українських лікарень, а також для шкіл Черкащини.

А в Миколаєві у серпні 2023 року казахським холдингом було відбудовано зруйноване після російського обстрілу травматологічне відділення Міської лікарні швидкої медичної допомоги. Хоча офіційно Казахстан займає позицію нейтралітету, проте бізнес і народ Казахстану усіляко допомагають. Зокрема, бізнес долучається до посилення сектору енергетики. А нещодавно ми з міністром охорони здоровʼя приймали від казахської компанії ВІ Group 10 нових реанімобілів для швидкої медичної допомоги, з яких 6 будуть для Черкащини. Я думаю, що це і є одне з основних завдань міжпарламентської групи дружби — не лише комунікація, але й продуктивність міжнародних візитів, залучення підтримки і допомоги. Думаю, серед присутніх студентів є багато майбутніх дипломатів і фахівців, які будуть розвивати міжнародні відносини. Можливо, серед вас будуть і ті, хто докладатиме зусиль до посилення наших позицій на міжнародній арені. Важливо розрахувати в першу чергу на сили нашої країни, вірити в наших військових, бо позиція тих чи інших держав може змінюватися в силу політичних чи інших змін. Наші ж пріоритети і цінності мають бути незмінними», — розповів Сергій Нагорняк.

Також студенти дізналися більше про стан енергетики України, процес відновлення енергоінфраструктури після російських атак тощо. Молодь цікавилася детальнішою інформацією щодо добудови Чигиринської АЕС та роль цього проєкту для Черкаської області й регіону.

Сергій Нагорняк розповів про допомогу для України з боку Норвегії, Японії та інших країн і роботу в межах різних міжнародних треків для більшого залучення міжнародної допомоги та участі у відновленні й розвитку енергетики. Студенти дізналися про державні програми з енергоефективності та енергозбереження, до яких можуть долучитися широкі кола суспільства.

Фото: Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького