На Черкаському книжковому фестивалі, який проходив 1-3 жовтня 2021 року, зоолог, директор ННІ природничих та аграрних наук ЧНУ ім. Б. Хмельницького Максим Гаврилюк представив книгу «Розповіді про тварин та їх назви».

Книгу написано у співавторстві з одеським філологом Кирилом Булаховським. Це науково-популярне видання, орієнтоване на дітей шкільного віку.

На книжковому фестивалі модератором презентації був директор Черкаського зоопарку «Рошен» Євген Ван. Під час неї Максим Гаврилюк зазначив, що нині в Україні бракує якісних видань із зоології для дітей. Унікальність книги в тому, що в ній поєднано знання філолога та біолога. Тому поряд із цікавими розповідями про біологічні особливості різних тварин, наводиться етимологія їхніх назв, місце в культурі.

Книга оздоблена яскравими малюнками таких відомих авторів минулого, як Ернст Геккель, Маркус Блох, Йозеф Сміт та Джон Гульд. Макет і дизайн книги розробила відома фахівчиня Вікторія Дзиндра.

На Львівському форумі видавців, який відбувся у вересні 2021 року, книга отримала спеціальну відзнаку поважного журі.

— Сподіваюся, що книга зацікавить школярів та приведе їх у зоологію, — зазначив Максим Гаврилюк.

ННІ природничих та аграрних наук