Орнітолог, директор ННІ природничих та аграрних наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Максим Гаврилюк протягом весняно-літнього періоду 2023 року провів 3 екскурсії для мешканців міста Черкаси.

До них долучались усі охочі, які бажали більше дізнатись про птахів Черкащини. Екскурсії проходили у парках Черкас. Під проводом Максима Гаврилюка екскурсанти вчилися розпізнавати найпоширеніші види птахів та слухали розповіді про різних представників пташиного світу, особливості їхньої поведінки та способу життя.

— Для мене це чудова можливість ділитися з любителями природи своїми знаннями про птахів. Дуже приємно, що багато людей цікавляться довкіллям та хочуть знати, які птахи мешкають поруч із ними. Адже чим більше ми знаємо про біорізноманіття, тим більше ми можемо зробити для його збереження. Та найголовніше, ми збираємо кошти на потреби ЗСУ. Протягом трьох екскурсій нами було зібрано близько 6 тисяч гривень.

Орнітологічні екскурсії є частиною волонтерського проєкту «Екскурсії "Сила історії" Черкаси». Даний проєкт триває другий рік, до нього залучені фахівці різного профілю.

ННІ природничих та аграрних наук