Міжнародний дипломатично-науковий марафон «Леся єднає світ», присвячений 150-річчю видатної української культурної діячки, письменниці, перекладачки, фольклористки, вченої Лесі Українки, відбувся нещодавно.

До події долучилися й ННІ міжнародних відносин, історії та філософії, ННІ української філології та соціальних комунікацій, ННІ іноземних мов ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Організатори події — Посольство України в Грузії, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин за організаційного сприяння Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв». Захід відбувся за сприяння Інформаційної платформи Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні в межах проєкту «Європейські цінності та культурна дипломатія».

У марафоні взяли участь посольства України в різних країнах, науковці, студенти, працівники бібліотек, представники українських громад за кордоном, українські університети.

Зокрема, серед учасників були: МЗС України, Посольство України в Грузії, Естонській Республіці, Італійській Республіці, Республіці Хорватія, Республіці Білорусь, Ліванській Республіці, Республіці Болгарія, Австрійській Республіці, Азербайджанській Республіці, Республіці Молдова, Турецькій Республіці, ФРН, Литовській Республіці, Єгипті, Японії, Едмонтоні, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», Французько-українська асоціація (Ніцца), Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київський університет імені Бориса Грінченка, Національний університет «Острозька академія», Національний чорноморський університет імені Петра Могили, Львівський національний університет імені Івана Франка, факультет міжнародних відносин, Навчально-науковий інститут міжнародних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина Тернопільського Західноукраїнського національного університету, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Закарпатський державний університет, факультет міжнародних відносин Білоруського державного університету, факультет міжнародних відносин, політичних та адміністративних наук Державного університету Молдови, Інституту Україністики при Тбіліському державному університеті ім. Іване Джавахішвілі, відділення слов'янської філології, українська філологія Софійського університету ім. Св. Климента Охридського.

На заході присутні мали змогу привітати один одного з ювілеєм Лесі Українки, розповісти про діяльність своїх організацій з популяризації постаті письменниці і її творчості, поінформувати про будівництво нових артоб'єктів, присвячених видатній українці, тощо. Та найголовнішою «родзинкою» конференції стало читання віршів Лесі Українки в іншомовних перекладах українськими й іноземними студентами, дипломатами, науковцями.

Відтак, і студенти Черкаського національного університету продекламували вірші: Анастасія Болотюк польською прочитала твір «Moja droga», Леся Нечипоренко теж польською — «Кonwalijka», Ольга Ремінець іспанською — «Contra spem spero», Тетяна Черкащенко німецькою — «Ноffnung».

Варто згадати, що до поетичного флешмобу долучалися й інші студенти. Вони теж читали твори Лесі Українки, зокрема: Сергій Криворучко продекламував вірш «Хотіла б я тебе мов плющ обняти»; Аліна Мельник — «Відповідь», «Хто вам сказав, що я слабка»; Валерія Хандюк — «Слово, чому ти не твердая криця?»; Дарина Кузюк — «Хто вам сказав, що я слабка...»; Сніжана Дмитренко — «Уста говорять, він навіки згинув».

Пропонуємо також переглянути відео:

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького