Магістранти спеціальностей «Середня освіта» та «Філологія» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького зустрілися з учителями української мови Черкащини. Захід під назвою «Крок до професійного становлення» відбувся в ННІ української філології та соціальних комунікацій. Зустріч мала на меті допомогти майбутнім викладачам української мови та літератури розпочати свій професійний шлях.

Організатори зустрічі — виступила кафедра українського мовознавства і прикладної лінгвістики та комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

— Для майбутніх фахівців у царині української мови зустрічі з учителями, які вже пройшли шлях становлення, надзвичайно важливі. По-перше, формат «запитання-відповідь» допомагає тим, хто ще остаточно не визначився, чи стане вчителем. По-друге, це ближче знайомить із майбутньою професією. На заході були присутні вчителі, які закінчили наш університет. Приємно, що нас пам`ятають, і колишні студенти стають справді хорошими викладачами та передають знання вже своїм учням, — зазначила професорка Ганна Мартинова, завідувач кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики.

Обговорення проходило активно, адже деякі магістранти вже працюють, тому теж мали що розповісти досвідченішим колегам. Говорили про нелегкий початок шляху молодого вчителя, нову систему освіти, прищеплення любові до рідної мови й літератури дітям.

Людмила Шитик, модератор зустрічі, професор кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики, прокоментувала дійство:

— Наших студентів треба готувати до подальшого працевлаштування. З цією метою й була організована зустріч з учителями, яка, як на мене, вдалася. Студенти поставили запитання про специфіку роботи в умовах реформування освітнього процесу, вимоги до сучасного вчителя, особливості професійного становлення молодих фахівців, їхню адаптацію в новому колективі, спілкування з колегами та учнями. Магістрантів цікавило, як уникати професійної «деформації», «вимикати вчителя» вдома, мотивувати дітей до навчання тощо. Загалом такі зустрічі необхідні для професійного становлення студентів, їхньої фахової визначеності.

Зустріч завершилася на позитивній ноті. Магістранти почули від старших колег відповіді на всі свої запитання, учасники заходу обговорили кумедні ситуації, у які їх «втягували» учні, та поділилися досвідом. Учителі порадили молодим колегам бути в постійному інтелектуальному пошуку, не соромитися звертатися за порадою до старших, не боятися визнавати свої помилки; а також дали практичні рекомендації щодо психологічного налаштування.

— Ми, молоді вчителі, які тільки розпочинають свій професійний шлях, мали змогу отримати корисні поради досвідченіших колег та розповісти про свої переживання. Атмосфера заходу була неймовірно теплою й навіть домашньою, — поділилася враженнями Аліна Шевчук, студентка-магістрантка 1-Б курсу, учителька української мови та літератури Бучанського приватного ліцею.

Тетяна Завгородня, студентка-рекламниця ІІІ курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій