Студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького організували «Speaking Club» («Спікерський клуб») онлайн.

Єлизавета Клочко, Антон Разін, Тетяна Цап, Єлизавета Мельниченко, Марина Урсатій і Вікторія Мущенко — члени ВМГО «AIESEC в Україні» у м. Черкаси — започаткували й провели з 23 травня по 2 червня проєкт «Speaking Club» («Спікерський клуб»). Метою проєкту є допомогти студентам покращити свої знання англійської й удосконалити спілкування англійською мовою. Адже організатори проєкту, серед яких і гості з Португалії та Бразилії — члени AIESEC Беатріс Барата і Ян Фрейтас — вважають, що кожна успішна людина має знати англійську. До того ж сучасна молодь досить швидко інтегрується в англійськомовне середовище.

— Сучасний світ рухається із великою швидкістю. Людина XXI століття повинна йти в ногу із сучасними тенденціями, працювати постійно над собою, долати свої слабкі та тримати в тонусі сильні сторони, щоб бути конкурентно спроможною і втілювати свої мрії в життя, — підкреслила Тетяна Цап, голова ВМГО «AIESEC в Україні» у м. Черкаси, студентка 3 курсу ННІ міжнародних відносин, історії й філософії.

Робота над створенням проєкту тривала два тижні. Організатори обрали п’ять тем, які були б цікавими для сучасної молоді та хоч трішки абстрагуватися від тривожних новин. Учасники обговорювали й аналізували англійською мовою найпопулярніші фільми XX—XXI ст., дискутували на тему щастя, обговорювали травневий благодійний захід у Нью-Йорку «Meta Gala 2022», мріяли на тему подорожей та поринали у світ музичних жанрів. Спілкування (уроки) проводились у форматі розмови з учасниками виключно англійською мовою. Організаторами були підготовлені презентації, які допомагали учасникам під час розмови. Для кращого засвоєння матеріалу учасники отримували домашні завдання. У проєкті «Speaking Club» взяли участь 20 осіб, серед яких були як студенти ЧНУ, так і містяни.

— Ми дуже дякуємо Беатріс Барата і Яну Фрейтас за емоційну підтримку та допомогу у подоланні мовного бар'єра учасникам клубу, — поділилася враженнями Єлизавета Клочко. — Вони протягом року проживали в Україні й допомагали організації AIESEC в розробці проєктів стажування. Участь іноземних гостей підштовхує організаторів заходу на нові проєкти, а учасникам надає натхнення у реалізації власної мети. Проєкт був дуже цікавим та захопливим.

Організатори проєкт не залишились осторонь важливого на сьогодні для кожного громадина України завдання — допомоги Збройним Силам України. Після проведеного уроку учасники та гості робили благодійні внески (хто скільки міг), а кошти, зібрані за всі уроки, були відправлені на допомогу ЗСУ.

Члени ВМГО «AIESEC в Україні» у м. Черкаси вже працюють над новим проєктом, завдяки якому студенти більше дізнаються й отримають цікаву інформацію про культуру, традиції України, тенденції й успіхи сучасного українського кіно, літератури, образотворчого мистецтва.

Колектив викладачів ННІ міжнародних відносин, історії та філософії дякує Єлизаветі Клочко, Антону Разіну і Тетяні Цап за їхню громадянську свідомість, патріотизм, допомогу Інституту у справі поширення актуальної інформації про університет і бажає творчих успіхів! Разом до перемоги! Все буде Україна!

Олена Сухушина, доцентка кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки