bgb

Одним із результатів І літньої аграрно-історичної школи-експедиції Науково-дослідний інститут селянства та вивчення аграрної історії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, що відбувалася на території сіл Красенівка, Богодухівка та Привітне Чорнобаївської селищної громади Золотоніського району Черкаської області за участі учнів 9-11 класів Черкаського гуманітарно-правового ліцею, стало виявлення, опис та оцифрування фотографій, що відображають різні сторони селянського буття в кінці ХІХ — третій чверті XX ст.

Виявлені світлини ілюструють повсякденне життя, побут, дозвілля та умови праці селян Посулля на різних історичних етапах:

— у кінці ХІХ — на початку XX ст.;

— у добу Української революції 1917 — 1921 рр. та в умовах нової економічної політики;

— в умовах т. зв. «радянської модернізації», зокрема насильницької колективізації;

— у перше післявоєнне десятиліття;

— у 1960-ті — 1970-ті рр.

Отримані в ході літньої школи-експедиції матеріали передають селянське світовідчуття, індивідуалізм, ментальність українців та окремих соціальних груп, підштовхують сучасників до протиставлення та осмислення людського буття «тоді – тепер», відроджують родинні спогади, пов’язують минуле з сучасністю.

Опубліковані фото походять із фондів Народного музею історії с. Красенівка ім. І. М. Піддубного, Богодухівського народного історико-краєзнавчого музею, музейної кімнати історії села Привітне, родинних фотоальбомів Рослик Ганни Омелянівни 1936 р. н. (с. Привітне), Дроздовської Ганни Іванівни 1943 р. н. (с. Красенівнка), Овечко Валентини Петрівни 1946 р. н., (с. Красенівка), Бережної Ніни Романівни 1941 р. н. (с. Богодухівка), Ворожко Віри Іванівни 1936 р. н. (с. Привіте).

Над оцифруванням фотографій працювали: Марія Корнієнко, Евеліна Зажома, Арина Данильчук, Ірина БикановаОцифровані матеріали доступні для перегляду на сайті Науково-дослідного інституту селянства.

Світлини  можна переглянути за посиланням.

Науково-дослідний інститут селянства та вивчення аграрної історії