bgb
 
 
 
 
 

На базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відкрили Навчально-науковий центр креативних індустрій, де студентів навчатимуть, як писати грантові заявки, поїхати у творчу мандрівку.

Про це — на сайті  «Суспільне». Приміщення ще облаштовують, проте перші тренінги уже провели.

Участь у них безоплатна, розповіла Суспільному директорка Центру креативних індустрій Вероніка Ганєчко.

Тривожність, залежність від думки оточення, а ще страх захворіти чи спілкуватися з батьками — такий багаж психологічних питань для студентів не рідкість, розповіла кандидатка психологічних наук Юлія Сіденко. Тому аби допомогти ці питання вирішити, у Черкаському національному створили Навчально-науковий центр ментального здоровʼя:

— Це стратегічне комплексне бачення, як має відбуватися сучасне навчання. Тобто, не лише про здобуття академічних знань, але це ще і психоемоційний пласт. Бо якщо є психологічні теми, проблеми, труднощі, важко сконцентруватися на навчанні, — розповіла Юлія Сіденко.

Втім, фахівці допомагатимуть не лише студентам, а й переселенцям, пояснила Юлія Сіденко:

— Будемо проводити десять арттерапевтичних груп. Вони працюватимуть із різними матеріалами, наприклад, мандалотерапія з петриківським розписом. Паралельно відбувається стабілізація психоемоційного стану. Потім ще будуть малювання на тканині.

У Черкаському національному університеті представили перші досягнення центру креативних індустрій — галузей, де головним інструментом є творчість, розповіла його директорка Вероніка Ганєчко:

— Створення цього центру полягає у тому, щоб надати більше можливостей молоді, студентам університету, щоб заохотити до реалізації своїх прагнень, свого потенціалу — креативного потенціалу.

Серед перших подій центру — тренінги із написання грантових заявок, розповіла пані Вероніка.

— Попри те, що війна триває третій рік, в Україні дуже багато можливостей для молоді, щоб отримати підтримку за реалізацію ідей за допомогою грантових програм.
А ще організовуватимуть воркшопи для студентів. Майбутній художник Ростислав Кучугурний розповів, що підтримка творчих пошуків молоді — важлива:

— ХотілосяХотілося б більше поїздок, пленери ті ж самі, щоб можна було з групою малювати на природі.

Як розповіла Вероніка Ганєчко, центр креативних індустрій відкрили завдяки гранту від Українського культурного фонду. Нині облаштовують спеціальне приміщення, аби туди могла звернутися молодь із творчими ідеями. Усе — безоплатно:

— Багато хто з них іде в суміжні галузі: маркетинг, СММ, реклама і таке інше. І часто вони потребують більше знань у межах цих дисциплін. Ми покликані надавати менторську підтримку у межах непрофесійної освіти.

Пропонуємо переглянути детальніше в сюжеті: