У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького вп’ятнадцяте провели Олімпійський урок. Першокурсники університету відчули справжній олімпійський дух на святі спорту— з «Розминкою майбутнього олімпійця», змаганням із перетягування канату та майстер-класами від відомих спортсменів і тренерів ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я.

Ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко привітав усіх учасників дійства:

— Ми організовуємо Олімпійський урок для вас, наші першокурсники, бо вступивши до університету, ви перейшли у вищу лігу спортивного життя, – сказав Олександр Володимирович. — Черкаський національний — лідер спортивного життя регіону. Більше 60-ти років навчальний заклад займає перші місця на спортивних змаганнях в області. У нас навчаються і працюють десятки відомих спортсменів. Наші випускники, студенти й викладачі прославляють Черкащину на весь світ. Проведенням цього дійства ми показуємо приклад здорового способу життя. Адже спортсмен не лише тренує тіло, а ще й гартує свій характер, завдяки чому може досягти неабияких висот у житті. Тож вітаю тих, хто любить спорт, і тих, хто займається ним професійно, з Днем фізичної культури і спорту! Щиро дякую викладачам ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я, які своєю повсякденною працею виховують чемпіонів! Бажаю вам завжди вірити й досягати! Адже гасло олімпійців — «Швидше, вище, сильніше»!

За словами ректора Олександра Черевка, Черкаський національний зберігає лідерство на спортивній арені області, а також сміливо заявляє про себе на весь світ завдяки відомим спортсменам, що навчалися і професійно відбулися в нашому університеті. Серед них: один олімпійський чемпіон Андрій Хіміч, два призери Олімпійських ігор, три призери Паралімпійських ігор і два призери Дефлімпійських ігор. Участь в Олімпійському уроці взяли чемпіони Паралімпійських ігор — випускник університету Антон Скачков (легка атлетика) та викладач ЧНУ Богдан Кулинич (футбол). Нині в ЧНУ працюють і навчаються 7 майстрів спорту України міжнародного класу; 41 майстер спорту України; понад 100 кандидатів у майстри спорту; 73 студенти включено у склад збірних команд України; 64 студенти — спортивний резерв України.

Долучилися до університетської громади представники Національного олімпійського комітету України в Черкаській області: голова відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда, перший заступник відділення НОК у Черкаській області Антон Скачков, а також начальник Черкаського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Олена Скринська, голова відділення Олімпійської академії в Черкаській області, голова профкому ЧНУ ім. Б. Хмельницького Анатолій Стеценко.

Перед початком Олімпійського уроку до студентів своєї alma mater звернувся олімпієць — дворазовий срібний призер 11-х Паралімпійських ігор з легкої атлетики (м. Сідней, 2000 рік), дворазовий чемпіон 12-х Паралімпійських ігор (м. Афіни, 2000 рік), рекордсмен світу зі стрибків у довжину і з потрійного стрибка, чемпіон світу, заслужений майстер спорту, Почесний громадянин міста Черкаси, кавалер ордена «За мужність» ІІ ступеня Антон Скачков:

— Закликаю студентів бути прихильниками здорового способу життя. Бажаю майбутніх перемог на олімпійській арені тим, хто планує пов'язати своє життя зі спортом професійно.

Увесь колектив ЗВО продемонстрував чудову фізичну підготовку на Університетській площі. «Розминку майбутнього олімпійця» провели магістрантка інституту фізичної культури, спорту і здоров’я, провідна тренерка фітнес-клубу «Miami Gym» у Черкасах Рита Добровольська та студентки ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я.

Кожен охочий після флешмобу-руханки міг взяти участь у спортивних майстер-класах із 16-ти найпопулярніших видів спорту, які проводили провідні спортсмени та тренери навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту і здоров’я на галявині за НК №1.

Студенти мали змогу попрактикуватися в таких видах спорту: художня гімнастика, еквілібристика, спортивна гімнастика, фітнес; східні одноборства, бокс, греко-римська боротьба; ігрові види спорту (міні-футбол, волейбол, баскетбол); велоспорт, академічне веслування; стрільба з лука, фехтування; армрестлінг, пауерліфтинг, гирьовий спорт.

Родзинкою цьогорічного Олімпійського уроку стало змагання між першокурсниками з перетягування канату. Перше місце зайняли студенти ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я, друге — ННІ економіки і права, а третє посіли першокурсники ННІ міжнародних відносин, історії та філософії. Переможці отримали подарунки від Олімпійського комітету.

Першокурсники, викладачі та спортсмени корисно провели час і відчули незабутні позитивні емоції.

— Зараз мене сповнює невимовне бажання почати активно займатися спортом. Олімпійський урок — це крутий інтерактивний спосіб зацікавити молодь, — поділилася враженнями студентка першого курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій Дар’я Журавльова.

Відеозвіт про подію чекайте найближчим часом!

 БІЛЬШЕ ФОТО

Запрошуємо переглянути сюжет «UA:Черкаси» про Олімпійськиу урок ЧНУ:

Анна Тиха, студентка ІV курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій

Фото: студентка ННІ УФСК Тетяна Завгородня; фахівець відділу інформації та зв’язків із громадськістю Анна Рудь