XXX Економічний Форум, знаний у світі як «Польський» чи «Східний Давос», відбувся в мальовничому місті Карпач (Нижньосілезьке воєводство, республіка Польща) на початку минулого місяця, 7-9 вересня.

Ювілейний за ліком Форум, який цьогоріч пройшов під красномовним гаслом «Європа у пошуках лідерства», відвідав заступник директора ННІ економіки і права, доцент кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Тарас Ромащенко.

Доцент ЧНУ ім. Б. Хмельницького став одним із декількох тисяч учасників заходу, які представляли понад 60 країн Європи, Америки та Азії. Серед них — глави держав та урядів, представники політичної та бізнес-еліти, академічної спільноти, дипломатичних установ, органів місцевого самоврядування, інституцій ЄС, провідних міжнародних організацій та ЗМІ.

Тарас Ромащенко високо оцінив та підтвердив неординарний представницький й організаційний рівень Форуму:

— Економічний Форум, який щорічно організовує Варшавський Інститут Східних Досліджень, є найбільшою представницькою подією у Центрально-Східній Європі. Упродовж останніх трьох десятиліть його відвідують беззаперечні лідери політичної, економічної та соціальної думки з усього світу.

Унікальна атмосфера заходу сприяє розвитку тісних взаємозв’язків і кооперації між країнами Європейського Союзу і сусідами. Щороку Форум стає майданчиком проголошення важливих декларацій, а за плідними дебатами на ньому уважно слідкують провідні світові ЗМІ. Відголос подій на майданчиках Форуму ще довго обговорюється в експертних та політичних колах після його завершення.

Непересічні гості XXX Економічного Форуму протягом трьох днів його роботи брали активну участь у насичених пленарних сесіях та десятках незабутніх панельних дискусіях щодо економічних, політичних, безпекових та соціальних викликів в розвитку Європи та світу. Особисто мене найбільше цікавили заходи, присвячені Україні, міжнародній міграції населення, інвестиційній та інноваційній проблематиці.

У цілому, ставши активним учасником роботи ювілейного Економічного Форуму в м. Карпач, доцент кафедри економіки та міжнародних економічних відносин вчергове гідно представив свій ННІ та Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького на найвищому міжнародному рівні.

Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин