Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького та Поморська Академія (Слупськ, Польща) — партнери. Відповідний договір про співпрацю підписали ректори Олександр Черевко і Збігнєв Осадовскі під час онлайнзустрічі.

Проходила вона за участю ректорів та керівників підрозділів обох ЗВО. Це була фінальна зустріч, якій передувала кропітка робота відповідних структурних підрозділів та науковців обох університетів.

Олександр Черевко розповів про сторічну історію Черкаського національного університету, освітні послуги та програми, які діють в університеті, про плідну співпрацю з польськими партнерами з різних регіонів країни (понад 40 вишів Польщі є партнерами університету). Наголосив, що в Черкаському національному вже близько двох десятиліть діє Полонійний центр, створено Українсько-польський науковий історичний центр. Черкащина має багату історію україно-польських відносин.

Колеги з Польщі зацікавлені в реалізації спільних проєктів у сфері філології, психології, педагогіки, кібербезпеки, медицини, міжнародних відносин та ін.

Досягнуто домовленостей про академічні обміни, наукові та культурні проєкти. Помор’є — це територія, густо заселена етнічними українцями, яких у 40-х рр. ХХ ст. тоталітарні режими перемістили з рідних домівок.

Виші обмінялися досвідом роботи за програмою Еразмус, віднайшли спільних партнерів, що полегшить у майбутньому практичну реалізацію наукової складової угоди.

Першим кроком стане стажування в Академії студентів ННІ міжнародних відносин, історії та філософії (літній семестр 2022 р.) та реалізація спільної магістерської програми «Історія. (Public history)» з можливістю отримання подвійного диплома на програмі (вересень 2022 р.). У навчальному плані передбачені лекційні курси професорів обох сторін, посеместрове навчання студентів, літні мовні школи та ще багато цікавого.

Передбачаються також академічні обміни між викладачами, спільні видавничі проєкти на всіх ОП обох навчальних закладів.

Вітаємо викладацьку та студентську громаду університету з відкриттям нових можливостей професійного та культурного зростання.

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії