У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулося засідання круглого столу на тему «Місце та роль філософії гуманізму і демократії в формуванні ціннісних установок сучасного державного службовця».

Під час обговорення власні погляди висловили професор Микола Іщенко, завідувач кафедри державної служби, публічного адміністрування та політології, професор В’ячеслав Шарий, начальник відділу з питань управління персоналом апарату Черкаської обласної державної адміністрації Анна Копилова, начальник відділу Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олена Анкудінова та провідний фахівець Ірина Ковдій, начальник відділу фінансування, економіки та планування департаменту Черкаської міськради Семен Лисенко, заступник начальника відділу управління СБУ в Черкаській області Ігор Максименко, радник Голови державного комітету телебачення і радіомовлення України Михайло Калініченко, голова університетської профспілки Анатолій Стеценко та інші.

Лейтмотивом більшості виступів став аналіз надбань наукової школи філософії гуманізму і демократії професора Миколи Іщенка та розкриття її ролі в формуванні ціннісних установок сучасних державних службовців. Нагадаємо, що ця школа функціонує в ЧНУ ім. Б. Хмельницького з 1980-х років, а свідченням загальнонаціонального визнання успіхів стало її включення до переліку наукових шкіл України

У виступі Микола Павлович наголосив, що впровадження цінностей філософії гуманізму і демократії в ціннісні установки якомога більшої кількості людей, перш за все державних службовців, а відтак в їхні інтереси, мотиви, в усю їхню життєдіяльність, дає можливість переключити їх свідомість, менталітет на прогресивний життєвий устрій. Тільки таким шляхом можна забезпечити мирний перехід, без війн, революцій, переворотів тощо, перехід від антигуманного, антидемократичного стилю мислення і способу життя до мирного гуманного, демократичного громадянського суспільства. У цьому й полягає місія філософії гуманізму і демократії: захистити життя людей, забезпечити їм мир, свободу, права, рівність, мирне майбутнє.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького