До Дня Гідності та Свободи, що в Україні відзначають 21 листопада, Національний музей Революції Гідності підготував інформаційно-методичні матеріали про історичний контекст Помаранчевої революції та Революції Гідності: передумови, причини, хронологію, самоорганізацію суспільства й ініціативи та символи.

Також у матеріалах зібрано висловлювання відомих українців та іноземців, перелік рекомендованих фільмів, літератури, вебресурсів з теми обох революцій та популярних пісень тих часів.

Переглянути та завантажити матеріали можна за посиланням

21 листопада з інтервалом у дев'ять років розпочалися два наймасовіші протести в сучасній Україні: у 2004 році — Помаранчева революція, у 2013-му — Революція Гідності. Після перемоги Помаранчевої революції в листопаді 2005 року президент України Віктор Ющенко запровадив державне свято — День Свободи 22 листопада, яке скасував у грудні 2011 року Віктор Янукович.

Після Революції Гідності 13 листопада 2014 року президент України Петро Порошенко підписав указ № 872/2014, згідно з яким 21 листопада відзначається як День Гідності та Свободи. Цей день установлено «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

Завантажити матеріали у форматі PDF

Пресслужба Національного музею Революції Гідності