Викладачка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин ЧНУ ім. Б. Хмельницького Анжела Іржавська взяла участь у міжнародній онлайн-конференції «Why Is Ukraine a Democracy? TCUP Conference» («Чому Україна вибрала демократію?»).

Подія відбулася протягом 1-5 лютого 2021 року у межах програми «Дослідження сучасної України» (TCUP) Українського наукового інституту Гарвардського університету.

У центрі уваги науковців були проблеми української демократії — її минуле, сучасне й майбутнє. Головним промовцем конференції став д-р Френсіс Фукуяма (Francis Fukuyama), відомий американський політолог та економіст, директор Центру міжнародної політики імені Форда Дорсі Мастерса при Стенфордському університеті (США).

На сесіях конференції було розглянуто наступні теми:

• Panel 1: «The Role of History in Ukraine’s Democratic Development» (Роль історії в розвитку української демократії).
  • Panel 2: «Civil Society and Mass Mobilization» (Громадянське суспільство і масова мобілізація).
  • Keynote: «Lessons from the Ukrainian Transition to Democracy» (Головна промова «Уроки українських демократичних трансформацій»)
  • Panel 3: «Institutions and Reform» (Інституції та реформа).
  • Panel 4: «Displacement and Reintegration in Crimea and Donbas» (Внутрішньо переміщене населення та його реінтеграція в Криму і на Донбасі).

Організатори конференції подякували всім за участь і висловили надію на подальше виявлення зацікавленості до проведення подібних міжнародних заходів: «Thank you for attending the inaugural TCUP Conference! It was a pleasure to be joined by friends and colleagues across the globe and to see so many new names in our audience. The response to the conference shows that Ukrainian democracy is an important theme across disciplines, within academia and outside of it, and around the world».

Анжела Іржавська, доцентка кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин