Увага! Стартують науково-просвітницькі онлайн-заходи для студентів, аспірантів та науковців від Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Розпочнеться цей цикл із лекції професора ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Віталія Масненка. Тема — «Історичні міфи як складник гібридної війни РФ проти України».

Відбудеться вона 23 березня 2022 року о 15:00.

Основні питання заходу

1. Сутність поняття «історичні міфи», «політика пам’яті», «гібридна війна».

2. Історична агресія РФ як складник гібридної війни.

3. Актори гібридної війни.

4. Основні міфи РФ.

5. Деконструкція та механізм протидії міфам.

Лекція кандидатки юридичних наук, доцентки, очільниці Юридичної клініки  ННІ економіки і права Олени Кульбашної на тему: «Що турбує громадян в умовах воєнного стану: правові можливості вирішення».

Відбудеться 24 березня 2022 року о 15.00.

Основні питання заходу

1. Документи для вивезення за кордон малолітньої/неповнолітньої дитини.

2. Чи може бути опікуном над українською дитиною брат, сестра інший родич, якщо вони не громадянин України.

3. Хто відшкодовуватиме збитки знищенням-пошкодженням житла.

4. Куди повідомляти про загублене майно.

5. Хто здійснює пошук власника загубленого майна.

6. Куди й коли повідомляти про мародерство і хто буде відшкодовувати завдані збитки.

7. Вилучення транспортних засобів, квартир під час воєнного стану.

Лекція кандидатки філологічних наук, доцентки ННІ української філології та соціальних комунікацій  Тетяни Бондаренко на тему: «Інфомедійна грамотність суспільства в умовах війни».

Відбудеться 29 березня 2022 року о 15.00.

Основні питання заходу

1. Поняття про інфомедійну грамотність як базову компетентність у ХХІ столітті.

2. Джерела інформації та вміння працювати з ними.

3. Різновиди фейків, їхні ознаки.

4. Сутність інформаційно-психологічної операції росії проти України. Елементи ІПСО: дезінформація, пропаганда, перебільшення певної інформації або применшення іншої, диверсії в тилу, кібератаки.

Лекція кандидатки психологічних наук, доцентки психологічного факультету Ілони Калашник на тему: «Психологічне здоров’я в умовах воєнного стану».

Відбудеться 31 березня 2022 року о 15.00.

Основні питання заходу

1. Етапи психологічного тиску під час війни та основні психологічні реалії.

2. Тривалий стрес та його вплив на здоров’я людини.

3. Методи психологічної самодопомоги у складних умовах.

Всі заходи будуть проходити за єдиним посиланням https://meet.google.com/oaw-vpmp-zni

Щоб приєднатися з телефону, наберіть номер +1 475-441-5165 і введіть PIN-код 352 408 439#

Попередньо до лекторів можна поставити анонімне запитання ТУТ