bgb

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Інтелектуальна власність» три роки поспіль проводитиметься на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Таке право університет отримав уперше.

За словами завідувача кафедри інтелектуальної власності та цивільно-правових дисциплін навчально-наукового інституту економіки і права Наталії Попової, організовує конкурс Міністерство освіти і науки України. Перший його етап проходитиме у вищих навчальних закладах-учасниках. Переможці І етапу у березні зберуться в ЧНУ для участі в ІІ етапі.

Для організації конкурсу створена галузева конкурсна комісія. До її складу увійшли академіки, доктори юридичних наук, заслужені діячі науки і техніки України, представники вищих навчальних закладів Харкова, Києва, Полтави, Тернополя, Дніпра, Сум, Львова, Переяслава-Хмельницького, Вінниці. Серед членів комісії — доктор юридичних наук, професор, директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України Олена Орлюк.

Очолив конкурсну комісію проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного, професор Сергій Корновенко.
— При визначенні базового для проведення конкурсу ВНЗ враховувався професорсько-викладацький склад, матеріально-технічна база. Важливим чинником було й те, що при кафедрі інтелектуальної власності та цивільно-правових дисциплін ЧНУ діють наукова школа, центр інтелектуальної власності. Проводяться щорічні Всеукраїнські наукові конференції, — зазначає Сергій Валерійович.

Сергій Корновенко розповів, що студенти спеціальності «інтелектуальна власність» теж готуються представити наукові роботи. Вони під керівництвом викладачів набувають практичних знань і вмінь із майбутнього фаху у Центрі інтелектуальної власності ЧНУ. Допомагають отримувати авторські свідоцтва викладачам університету на монографії, підручники, художні й літературні твори, на наукові статті. Зараз триває реєстрація торговельної марки. Ця робота знайде відображення в студентських роботах і знадобиться в професійній діяльності.

— Цьогоріч університет відзначає 15-річчя спеціальності «Правознавство» та 10-ту річницю першого випуску цієї спеціальності, — зазначив ректор університету Олександр Черевко. — Проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт на базі ЧНУ — це визнання авторитету науково-педагогічного колективу ННІ економіки і права, університету як регіонального лідера у сфері освіти і науки. І колектив ЧНУ щоденною роботою підтверджує цей імідж.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького