Асоціація правників України опублікувала щорічний рейтинг правничих шкіл, до якого потрапили 59 університетів. Цьогоріч до списку увійшов і Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.

У рейтингу ЧНУ посів 38-ме місце з результатом — 111 балів (із 200 можливих).

Варто зазначити, що рейтинг правничих шкіл має на меті оцінити рівень різних правничих шкіл в Україні, показати, наскільки вони відрізняються між собою, надати інформацію для вступників та роботодавців, щоб сприяти поінформованому вибору місця навчання й набору працівників, а також має на меті стимулювати розвиток правничих шкіл та підвищення якості юридичної освіти в Україні.

Розробка та впровадження цього інструменту рейтингування правничих шкіл можливі завдяки ініціативі Асоціації правників України за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» та у співпраці з American Chamber of Commerce в Україні, Асоціацією юридичних клінік України, Лігою студентів Асоціації правників України, Проєктом ЄС «Право-Justice», Фундацією DEJURE та Forbes Україна.

Критерії допуску правничих шкіл до рейтингування:

1. На денній формі сукупно навчається 150 студентів
  2. На останньому ЄФВВ не менше 60% студентів подолали порогові бали з Права, за умови, що складали іспит не менше 10 осіб

За цих умов до рейтингу потрапили 59 правничих шкіл.

Університети оцінювалися за спеціально сформованим переліком та визначеною вагою критеріїв, що увійшли до методології:

1. Рівень професійних знань випускників — 30% (60 балів)
  2. Рівень критичного мислення випускників — 15% (30 балів)
  3. Рівень викладання іноземної мови — 10% (20 балів)
  4. Привабливість магістерських програм — 10% (20 балів)
  5. Привабливість бакалаврських програм — 10% (20 балів)
  6. Рівень довіри роботодавців до школи — 25% (50 балів)

Детальніше про рейтинг

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького