Почесне звання «Лідер освіти Черкащини» принесла Черкаському національному університету імені Богдана Хмельницького XХІІІ обласна виставка перспективного педагогічного досвіду «Інноваційний пошук освітян Черкащини».
Виставка проходила на базі Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». Виставка педагогічного досвіду сприяє поширенню інновацій серед закладів освіти, фахового досвіду, підвищенню майстерності педпрацівників. Освітяни області представили понад 1000 матеріалів. Роботи презентувалися за 9 напрямками. Крім того, для освітян області проводилася низка різноманітних освітніх заходів: майстер-класи, семінари, веб-конференції, тренінги, зустрічі тощо.
З нагоди відкриття виставки педагогів області привітали Віталій Коваль, перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, Валентин Тарасенко, перший заступник голови Черкаської обласної ради, Оксана Сімушина і Валентина Ткаченко — заступники начальника управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.
Заклади вищої освіти спільноту представляли працівники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини, Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу імені Тараса Шевченка, Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Тараса Шевченка, науково-методичного центру професійно-технічної освіти Черкаської області, представники відділів освіти, методичних служб міст та районних територіальних громад Черкаської області.
Черкаський національний презентував експозиції навчально-наукових інститутів фізичної культури спорту та здоров'я, української філології та соціальних комунікацій, історії та філософії, а також факультету обчислювальної техніки та інтелектуальних управляючих систем. Кожний із підрозділів продемонстрував свої напрацювання та здобутки.
— Ми привезли колекцію рушників із Музею Українського рушника, роботи студентів — майбутніх редакторів, видавців та журналістів. Наш ВНЗ дійсно гідний сьогоднішньої нагороди, бо є справді лідером освіти на Черкащині, — вважає студентка інституту української філології та соціальних комунікацій Анастасія Бабенко.
Черкаський національний вкотре доводить, що є достойним університетом, конкурентоспроможним на ринку освіти, — додає студентка ННІ історії і філософії Надія Павлова. Дівчина розповіла, що на виставці представлені артефакти, знайдені студентами та викладачами на території Черкаської області: глечики, кераміка часів трипільської культури. Усе це нині є експонатами археологічного музею ННІ історії і філософії і служить для нових досліджень і для навчання майбутніх істориків. Також представлена українська кераміка кінця XIX століття.
Технічні розробки, монографії та наукові посібники авторства своїх науковців — такий творчий доробок продемонстрував факультет обчислювальної техніки, інтелектуальних та управляючих систем.
Проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Сергій Корновенко наголосив:
— Університет традиційно бере участь в обласній педагогічній виставці. Це чудова нагода продемонструвати освітянському загалу області серйозний науковий і педагогічний потенціал нашого університету та ознайомитися з досвідом колег.
Організатори відзначили педагогічні колективи, які упродовж року брали участь у міжнародних і всеукраїнських виставках, за популяризацію здобутків освітян Черкащини. Наш університет — серед таких закладів. Зокрема, під час Дев’ятої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2018» та Сьомої Міжнародної виставки освіти за кордоном «WorldEdu» ми отримали диплом «Лідера вищої освіти в Україні». А минулого тижня оприлюднено результати рейтингу вищих навчальних закладів за показниками бази даних Scopus.
Згідно з цим рейтингом, Черкаський національний став 15-м по Україні. Тож ми постійно підтверджуємо та наповнюємо змістом свої почесні звання та високі нагороди.
https://cdu.edu.ua/news/chnu-otrymav-zvannia-lider-osvity-cherkashchyny.html#sigProIda400b12cc2
Анна Дудченко, студентка 1 курсу ННІ УФСК
Фото: Владислав Ващенко, студент 1 курсу ННІ УФСК