Професорки кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Наталка Земзюліна та Ольга Морозова взяли участь в міжнародній конференції «Поляки в Україні: історія, сьогодення, майбутнє».
Захід, що проходив 21-23 листопада в будинку Перемишльської публічної бібліотеки ім. Ігнація Красіцького, зібрав велику групу експертів, дослідників та практиків, які цікавляться становищем поляків в Україні, серед яких багато представників Центру східноєвропейських студій на чолі з директором Яном Маліцьким.
Конференція включала низку дискусійних панелей, а саме: «Сучасні виклики польській меншині в Україні — перспективи реалізації положень польської зовнішньої політики», «Стан і потреби розвитку польської меншини в Україні», «Сучасна соціолінгвістична ситуація поляків в Україні», «Забуті і незабутні поляки».
Окремо варто наголосити на участі в заході представників «Південно-Східного інституту Наукового», з яким ЧНУ ім. Б. Хмельницького має Угоду про співпрацю. Невіддільною частиною конференції стала виставка професора Станіслава Стемпєня під назвою «Січневі повстанці в Перемишлі» та презентація нового видання, за редакцією професора Станіслава Стемпєня «Війна в Україні. Польсько-українське партнерство стратегічне», в якому вміщені статті професорки кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ольги Морозової та Євгена Сінкевича.
Другий день зустрічі був надзвичайно насиченим. Учасники конференції дізналися про сучасні методи документування польської культурної спадщини, а також про дослідження соціолінгвістичної ситуації поляків в Україні. Науковці з Польщі порушили теми, пов’язані з вивченням забутих польських родів та цікавих історичних постатей. Однією з панелей була дискусія про роль Римо-Католицької Церкви в житті поляків в Україні.
Під час заходу було також презентовано розлогий перший том під назвою «Поляки в Україні — від Січневого повстання до ХХІ століття». Це колективна монографія за редакцією проф. Гелени Красовської.
Конференція стала важливим форумом для обміну знаннями та досвідом, її висновки, можуть мати важливе значення для зовнішньої політики Польщі, україно-польських відносин та підтримки польської меншини в Україні. Захід організовано Центром Східної Європи Варшавського університету за підтримки Департаменту співпраці з польською діаспорою та поляками за кордоном Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
https://cdu.edu.ua/news/chnu-buv-predstavlenyi-na-mizhnarodnii-konferentsii-v-peremyshli-poliaky-v-ukraini-istoriia-sohodennia-maibutnie.html#sigProId07bc836b58
ННІ міжнародних відносин, історії і філософії