bgb
 
 
 
 
 

Книголюби Буккросинг-клубу «Freebook» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провели обговорення книги Террі Пратчетта «Віщі сестри».

Майбутні медійниці, видавчині та філологині у п'ятницю, 13-го грудня, зібралися, щоб обмінятися враженнями про книгу одного із найвідоміших у світі письменників у жанрі фентезі. «Віщі сестри» — це другий роман підциклу «Відьми» у серії «Дискосвіт», сатиричного циклу автора, що об'єднує понад 40 книжок загальним накладом 50 млн примірників. 

Учасники обговорення висловили свої захоплення та критичні зауваження щодо книги. Хоча серед присутніх були прихильники і фентезі, і детективів, але більшість відзначили легкий та дотепний стиль. До речі, автор відомий тим, що за життя був відзначений за внесок у літературу — отримав звання лицаря-бакалавра та став офіцером Ордену Британської імперії.

Відсилання до Шекспіра викликали різні реакції: деяким вони сподобалися, інші ж зізналися, що не читали «Макбета», але примітки в книзі допомогли краще зрозуміти контекст.

Ділилися своїми улюбленими цитатами з книги, обговорювали, кому, який персонаж сподобався. Найпопулярнішою виявилася Бабуня Дощевіск, яку полюбили за її сарказм, Тітуня Оґґ — за оптимізм, а Марґрат Часник — за любов до книг та уміння створювати затишну атмосферу.

Звернули увагу і на оформлення книги. Колективно проаналізували символізм обкладинки видання. Разом визначили, що на ній зображені ТомджонВеренс та фамільяр Тітуні Оґґ — кіт Ґрібо.

— Було дуже цікаво провести вечір з «Freebook» та однодумцями. Обов’язково долучайтесь до наступних обговорень, — поділилася Вікторія Чумак, студентка 1-ВБ курсу.

Цей вечір став чудовою нагодою для книголюбів об'єднатися та поділитися своїми думками про одну з книг відомого британського письменника Террі Пратчетта. Захід залишив у всіх учасників приємні спогади.

— Сподобалося, що кожен учасник групи міг поділитися своїми враженнями та спостереженнями щодо персонажів та сюжету. Обговорення дозволило почути різні думки про книгу, зрозуміти її глибинний зміст, що хотів сказати автор своїм твором. Я вдячна всім учасникам за цікаві думки та бажання поділитися своїми враженнями. Це було корисно та захоплююче, — додала Юлія Ясінська, студентка-медійниця 4 курсу.

Завершилося обговорення грою в «Еліас» та передбаченнями для учасників, що додало веселощів і створило теплу, дружню атмосферу.

— Сьогодні ми усвідомлюємо важливу роль читання книг, не тільки як одну з культурних практик, а і як спосіб покращення ментального здоров’я, — зазначила очільниця Буккросинг-клубу «Freebook», доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Людмила Солодка. — Спільні обговорення книг — це один із напрямів діяльності нашого клубу. Така читацька практика базується на потребі читачів до самоаналізу, бажанні поділитися враженнями про прочитане, відчути емоційну співзвучність і комфорт, що в нинішні непрості часи є особливо актуальним. Саме така атмосфера панувала під час нашої зустрічі.

Автор: Анастасія Мельник, студентка 1-ВБ курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій

Фото: Анна Куюмджи, студентка 1-Ж курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій