bgb
 
 
 
 
 

Читати легко й зі смаком уже 5 років поспіль допомагають черкасцям учасники буккросинг-клубу «Freebook» ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Свій перший ювілей клуб відзначив 8 грудня. Урочисте засідання круглого столу з нагоди свята відкрив проректор з наукової та інноваційної діяльності, доктор історичних наук, професор Сергій Корновенко.

— Нині гостро стоїть на часі питання відродження втрачених позицій книги у процесі розвитку особистості та суспільства. А отже постає необхідність проведення заходів, покликаних популяризувати процес читання як необхідну умову для розвитку особистості з високим культурним, професійним, інтелектуальним рівнем, — наголосив Сергій Валерійович.

Про особливу місію буккросингу як інтелектуального молодіжного руху в створенні умов для підвищення у студентів мотивації до читання та включення його в структуру своїх пріоритетних культурних потреб висловив думки директор Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Григорій Голиш.

Зацікавилися діяльністю клубу й в Черкаській облдержадміністрації. Прийшла привітати молодих ювілярів начальник управління інформаційної політики Олена Петрова, яка передала в фонд клубу кілька цікавих книг. 

Серед запрошених були й давні друзі клубу. Це відомий публіцист та медіа-експерт Тетяна Єщенко, яка допомагала ініціаторам молодіжної спільноти популяризувати культуру читання серед містян з початку створення клубу, та Анна Крутіхіна, яка на святі представляла нового партнера клубу  КП «Черкасиводоканал», а в 2010 році ще студенткою разом Юлією Кнюпою (нині вже лайф-коуч і тренер) та викладачами кафедри видавничої справи, редагування й теорії інформації  започатковували гурток буккросингу в університеті.

— У новому сезоні ми кардинально оновили концепцію клубу, — розповіла керівник «Freebook» Людмила Солодка. — Ми стали повноцінним клубом, який об’єднує однодумців-книгоманів, організовує молодіжні заходи, а також започаткували  традиційний щомісячний відеоблог, де клуб рекомендує яскраві новинки сучасної української літератури. Тепер наший слоган звучить: «Живи яскраво, читай цікаве!»

Завідувач кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Ганна Мартинова запропонувала створити в нашому місті літературне кафе, де б можна було й кавою посмакувати, й почути твори сучасних українських письменників.

Усім присутнім у залі було презентовано промо-ролики від «Freebook». Це відео, створені силами студентів-редакторів 3 та 4 курсу, учасників літературної відео-майстерні під керівництвом доцента кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації Олени Погрібної.

«Freebook» вийшов за межі кафеди,  знайшов однодумців і в університеті, і серед містян. Так, партнерами клубу стали: студентська рада та студентське кафе ЧНУ ім. Б. Хмельницького, Наукова бібліотека ім. М. Максимовича, «НеКафе», Шведське кафе «Fika», гурток «Юні кореспонденти» при ЦДЮТ, КП «Водоканал», бутик жіночого одягу Ledi Ro. У всіх наших партнерів уже обладнано інтерактивні полички «Freebook», де всі учасники клубу можуть обмінюватися книгами. Всю інформацію про партнерів, книги та діяльність клубу можна знайти на блозі (http://freebook-ck.blogspot.com/) та в соціальних мережах.

Партнерам клубу з міста завідувач кафедри видавничої справи,  редагування й теорії інформації Лариса Завгородня вручила подяки від ННІ УФСК за вагомий внесок у популяризацію читацького клубу, метою якого є сприяння культурному розвитку регіону.

Адміністратор кафе «Fika» Владислава Величко зауважила:

— У кав'ярні ще майже з самого відкриття був буккросинг, але ми дізнались про «Freebook», і, коли нам запропонували співпрацю, дуже зраділи. Сьогодні «Freebook» святкує своє 5-річчя. Ми їх з цим і вітаємо! «Fika», як один з партнерів, подарував аж 3 подарунки. Ними стали сертифікати, що дають право на відвідування кафе, де можна обрати щось смачненьке в подарунок від нас, та випуск першого новорічного номеру «Подорожуючи Україною».

Ці та інші подарунки від партнерів, а також супер-приз від бутика жіночого одягу Ledi Ro розіграли в лотереї для всіх присутніх.

Знайшли своїх власників і призи для переможців студентської «Фотосушки», організованої напередодні активістами клубу. Так, студентці 2-Ж курсу Тетяні Шевченко, переможцю в номінації «Яскраві миті студентського життя» засновниця ГО «Книжковий маестро» Людмила Фіть подарувала дві книги Дари Корній «Зворотний бік темряви» та «Зворотнний бік світла». А Вікторії Куценко, яка перемогла в номінації «Фото з книгою» Олександр Литвиненко вручив подарунковий сертифікат від «НеКафе».

 

 

Заступник директора ННІ УФСК з виховної роботи Людмила Солодка