У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся меморіальний захід.
Студенти й викладачі навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва вшанували пам'ять свого випускника Максима Пташника, який віддав життя за свободу України, та висловили вдячність усім захисникам України, відкривши присвячений їм артпростір «Сильні духом — вільні завжди».
Ініціювали створення артоб’єкта працівники дирекції інституту. Здійснили проєкт викладач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Олександр Костогриз та його студенти.
На відкриття стели, яке відбулося у День Національної гвардії України, зібралися викладачі, студенти, працівники і випускники. Приїхали й члени родини полеглого героя: мати Антоніна Анатоліївна та брат Роман із родиною.
Розпочали захід із вшанування пам’яті загиблих героїв. Гімн України виконав заслужений артист України, актор Черкаського академічного обласного Українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, студент ЧНУ Сергій Бобров.
Ректор університету Олександр Черевко звернувся до присутніх:
— На жаль, війна стала нашою повсякденною реальністю, нині воюють 18 наших працівників і майже 100 студентів, сотні їхніх батьків, сотні наших випускників. В інститутах та на факультетах їхні імена — на почесних дошках і стелах. Ми підтримуємо військових не лише донатами, спілкуємося з їхніми рідними.
Ми пам’ятаємо про їхній подвиг завжди, але в такі дні отримуємо сили жити і боротися.
Безумовно, Україна зараз переживає надзвичайно важкий час, але наша віра не згасає саме через такі зустрічі. Ми розуміємо, що російська імперія — це вічний ворог України, що вони хочуть загарбати не лише нашу територію, а й наші душі та історію.
Тому ця війна — справа не військових, а наша спільна. Вона стосується вже кожної родини. Ми не маємо права бути в зневірі. Бо українська нація, український народ були, є і будуть непереможні.
Про символи, якими наповнений меморіальний простір, розповів його автор Олександр Костогриз.
Мама Максима Пташника Антоніна Анатоліївна поділилася спогадами про сина, про те, як він жив та як героїчно загинув. Вона висловила вдячність університетській родині за підтримку, турботу, людяність, за створення стели пам’яті. Жінка прочитала власні вірші, які є криком материнської душі, а її пісня про полеглих воїнів не залишила байдужим нікого.
«Нам не можна зупинятися, лиш в єдності наша сила», — підсумувала вона.
Щиро й зворушливо виступила від імені студентства голова студради інституту Владислава Гетало.
На завершення Сергій Бобров виконав композицію «Я стану щитом».
Рідні Максима Пташника отримали на згадку про зустріч в alma mater Максима видання про університет та пам’ятні світлини.
https://cdu.edu.ua/news/art-prostir-prysviachenyi-zakhysnykam-ukrainy-oblashtuvaly-u-nni-pedahohichnoi-osvity-sotsialnoi-roboty-i-mystetstva.html#sigProIda0bddcf227
Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького