Цьогоріч до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького вступили 2350 першокурсників.

Вони дуже різні — за віком і вподобаннями.

Це переважно випускники закладів загальної середньої освіти, вони гарно навчалися та мають досить високий бал НМТ. Але передовсім це першокурсники воєнного часу. Серед них є військовослужбовці та ті, чиї батьки воюють за незалежність України.

Є студенти, які залишили свій дім через окупантів, а є ті, хто навіть в окупації прагне здобути вищу освіту в українському ЗВО.

Університетське середовище є соціально спрямованим та інклюзивним — серед життєрадісної й оптимістичної молоді чимало дітей-сиріт, дітей з інвалідністю. Їх підтримують та залучають до університетського життя.

Усіх першокурсників ЧНУ поєднує те, що в епіцентрі геополітичних подій вони будують свою долю, планують своє майбутнє та заряджають всіх оптимізмом.

Відділ інформації та зв’язків із громадськістю ЧНУ знайомить з нашими першокурсниками у межах різноформатного проєкту «Хто ти, першокурснику 2023». Вже зараз читайте їхні історії на сайті та у соцмережах, а невдовзі світлини з їхньої посвяти будуть представлені на фотовиставці в НК № 1.

Іван Пащенко — студент 1 курсу ННІ економіки і права, здобуває спеціальність «Облік і оподаткування».

Загалом же цьогоріч інститут набрав 530 осіб.

Трохи про себе:

— До вступу в університет активно долучався до всіх подій шкільного життя. Брав участь у всеукраїнських та районних олімпіадах і нерідко займав призові місця з географії та математики. Люблю подорожувати Україною. Бував і в мальовничих Карпатах, і на спекотному одеському узбережжі Чорного моря. У шкільні роки потрапив до книги «Майбутнє Черкащини — талановиті діти».

Чому обрала саме Черкаський національний?

— ЧНУ славиться своїми досягненнями та історією. Це один із найпрестижніших університетів в Україні. Для мене честь бути одним зі студентів цього закладу вищої освіти. Черкаський національний стане для мене однією з найважливіших сходинок у моєму успішному житті. Ще одним величезним фактором і плюсом є прекрасне розташування та відносна безпека.

Про майбутню спеціальність:

— Я з дитинства любив обрахунки та цікаві задачки з математики. Облік і оподаткування є важливою частиною більшої частини економіки, тому з часом ця спеціальність не втратить актуальності.

 

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького