Студенти, які опановують військову справу в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, удосконалюють свої практичні навички з вогневої підготовки. Бойові стрільби пройшли в межах тематичного плану вивчення розділів програми військової підготовки під час навчального збору.

За словами в.о. завідувача кафедри військової підготовки Володимира Вареника, навчання ставить на меті удосконалити навички з тактики, вогневої підготовки, топографії, експлуатації бронетанкової техніки та озброєння, військової психології, положень статутів Збройних Сил України.

- Варто також зазначити, що під час навчання майбутні офіцери запасу мають можливість підготуватися до успішного складання державного іспиту та прийняття військової Присяги, - додав Володимир Володимирович.

Під час проведення занять з вогневої підготовки студенти мали змогу відпрацювати вправи з стрільби з місця по цілях, що з’являються. Також було проведено практичні стрільби.

На думку студентів, така військова підготовка сприяє формуванню навичок та допомагає краще оволодіти стрілецькою зброєю.

- Комплексні заняття – це можливість удосконалити свої вміння та навчитися новому. У кожного з нас є змога на практиці продемонструвати військову підготовку та в черговий раз повчитися у кращих фахівців своєї справи, зазначає Василь Голуб, випускник кафедри військової підготовки.

Своїми враженнями від занять ділиться майбутній офіцер запасу Андрій Батюк. Хлопець наголошує, що такі професійні виїзди не лише формують військову компетенцію, а й ще більше здружують колектив.

-  Разом навчаємося вже два роки. За цей час ми з нашими викладачами брали участь у різних подіях та заходах. Кожен із нас став частиною великої родини кафедри військової підготовки університету. Тут нас навчали й формували не лише як студентів різних взводів, а й як дружній колектив, - додає студент.

Військова кафедра Черкаського національного дає можливість повною мірою реалізувати свій потенціал і дівчатам, які мріють стати офіцером запасу. Під час підсумкових занять студентки також продемонстрували гарні результати. Наприклад, Олена Ходирєва за підсумками,  отримала відмінний бал. Як зізнаються колеги-чоловіки, вони неодноразово рівнялися на успішні результати Олени.

Узяв участь у заняті з військової підготовки і ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко. Олександр Володимирович подякував начальнику Головного центру підготовки молодих спеціалістів Державної прикордонної служби України (Оршанець), полковнику Дмитру Коцерубі за допомогу в організації і проведення стрільб, а також постійну підтримку військової кафедри університету.

- Під час занять студенти кафедри військової підготовки успішно продемонстрували набуті навички з володіння стрілецькою зброєю. Ще раз переконався, що ми виховуємо свідомих патріотів України та захисників своєї Батьківщини, - підсумував Олександр Черевко.

 Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького