У межах реалізації заходів Університетської Шевченкіани 2025, присвячених 211-ї річниці від дня народження літературного генія Тараса Шевченка, 10 березня (у день смерті поета) працівники наукової бібліотеки ім. М. Максимовича підготували тематичну книжкову виставку «Національний пророк України», яка була розгорнута у вестибюлі головного корпусу університету.
На ній було представлено понад 80 фундаментальних книг про життя та творчість Великого Українця, частина з них — за авторством шевченкознавців нашого вишу.
Поряд з цим було проведено літературний квест «Натхненні генієм твоїм, Кобзарю», учасниками якого стали 60 студентів та понад 20 співробітників університету. Вони декламували уривки з поезій великого Кобзаря, а також відповідали на запитання щодо сторінок життя й творчості національного пророка.
Переможці квесту були нагороджені книгами з обмінного фонду університетської книгозбірні. Цей захід пошанування ще раз повернув університетську спільноту до осягнення духовного й суспільного подвигу нашого великого краянина Тараса Шевченка та вчергове утвердив нашу рішучість відстоювати національні духовні цінності в боротьбі з агресорами-українофобами.
https://cdu.edu.ua/news/u-chnu-kvest-ta-vystavku-knyh-prysviatyly-tarasu-shevchenku.html#sigProId15c0a4c7e1
Григорій Голиш, директор наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича