Наприкінці квітня доцент кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Тарас Ромащенко був запрошений як експерт до Берліна взяти участь у конференції, присвяченій відродженню людського капіталу України: «Toward a Skilled Workforce — Rebuilding Ukraine’s Human Capital».

Вже через місяць, на початку червня має відбутися глобальний саміт з єдиним порядком денним — як відбудовувати Україну під час та після закінчення війни. У 2023 році «Ukraine Recovery Conference» приймала столиця Великобританії — Лондон. В цьому ж році організатори форуму запросять високоповажних учасників до іншої європейської столиці — Берліна.

Проведенню основної конференції на найвищому рівні традиційно передує низка тематичних конференцій та заходів, в ході яких посадовці та експерти з різних країн обговорюють більш вузькі кола питань та шукають оптимальні рішення, які мають допомогти Україні якнайшвидше відновитися після спустошливого вторгнення північно-східного агресора.

— Після низки публікацій в авторитетних європейських виданнях я отримав запрошення від організаторів конференції взяти участь у ній в ролі спікера. Зокрема, мені випала честь своїм виступом відкривати сесію, присвячену соціально-економічним та іншим стимулам, які б могли сприяти поверненню мільйонів вимушених українських мігрантів з-за кордону, — розповів Тарас Ромащенко.

Зі слів науковця ЧНУ, захід, організований Німецьким фондом Маршалла США (German Marshall Fund of the United States, GMF), Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (Federal Ministry for Economic Cooperation and Development, BMZ), а також Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH), був максимально представницьким у тім числі з української сторони. Так, серед інших запрошених були Олексій Макеєв — Надзвичайний і Повноважний Посол України у ФРН, Юрій Баланюк — голова Національного агентства кваліфікацій, Андрій Чесноков — заступник Міністра молоді та спорту України та інші непересічні гості.

Почесно, що Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького мав свій голос серед надзвичайно поважної аудиторії відомих політиків, експертів провідних міжнародних організацій, науковців, бізнесменів та представників громадянського суспільства України й країн-союзників.

Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин