bgb

Делегація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяла участь у відкритті пам'ятника видатному уродженцю Черкащини, засновникові Української автокефальної православної церкви України, митрополиту Василю Липківському.

На церемонію відкриття пам’ятника першому митрополиту Української автокефальної церкви до Черкас прибув Президент України Петро Порошенко та Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Усі учасники урочистостей мали змогу побачити Томос про надання автокефалії.

Подія зібрала на площі біля Черкаського музичного училища імені С.С. Гулака-Артемовського очільників області, священнослужителів та жителів Черкас. Попри канікулярний період Черкаський національний представляли проректори, директори інститутів, викладачі та студенти.

Глава держави наголосив: «Автокефалія Православної Церкви України стала можливою, бо ми дуже добре вивчили уроки сторічної давнини. Бо ми всі єдині, ми всі об’єдналися».

Благословив усіх предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній. Подякував черкащанам за вшанування пам’яті його діда онук митрополита Липківського Костянтин Липківський. Духовенство провело чин освячення пам’ятника.

— Захід справив на мене великий емоційний вплив, — говорить голова студентської ради ЧНУ Аліна Козлова. — Сьогодні українці повертають собі історію, віру, державність. Ми стали свідками доленосних подій в Україні.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького