Попри незручності, пов’язані з карантинними обмеженнями, наукове життя триває. Не стоять осторонь і студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Згідно з результатами підсумкового оцінювання, студентка 4 курсу Анна Григоренко посіла ІІІ призове місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Історія та археологія», який третій рік поспіль проводився на базі факультету історії та права Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький).

Тема наукового дослідження Анни Григоренко  «Пантелеймон Куліш і формування української інтелігенції (середина – друга половина ХІХ ст.): до 200-річчя від дня народження». Присвятивши свій доробок внеску видатного українського письменника, філософа історії, громадського діяча ХІХ ст. Пантелеймона Куліша (1819–1897) у процес становлення української інтелектуальної еліти Наддніпрянщини й Галичини, вона не лише гідно вшанувала «перворядну зірку в українському письменстві» (як назвав Куліша Іван Франко), а й приємно здивувала членів журі своїм ідейним задумом, структурною оригінальністю та презентаційною привабливістю.

Як зазначає керівник проєкту, професор Юрій Присяжнюк, наукова новизна дослідження Анни Григоренко визначається тим, що вона, на відміну від усталеного погляду про особливу роль наукового доробку вченого у висвітленні дискусійних проблем слов’янознавства, спробувала, й небезуспішно, довести: вищим досягненням цієї особистості був якраз «терплячий і цілеспрямований» рух від слов’янофільської візії буття до національної. І саме в такому значенні варто сприймати внесок «емоційного й діяльного» Пантелеймона Куліша в українську національну справу.

Щиро бажаємо юній дослідниці життєвих гараздів і нових творчих злетів!

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії