У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція «Розвиток професіоналізму сучасного педагога в постнекласичній парадигмі». Ініціаторами проведення заходу стали викладачі навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва.

Привітав учасників конференції ректор університету Олександр Черевко:

— Сьогодні у стінах Черкаського національного університету вчергове збираються науковці, щоб обговорити актуальні питання сучасної освіти. Нам приємно, що до організації конференції долучилися викладачі з зарубіжних університетів.

За словами Олександра Володимировича, цьогорічними зарубіжними співорганізаторами конференції стали науковці Мюнстерського університету (Німеччина), Софійського університету імені Святого Климента Охридського (Болгарія), Шуменського університету імені Єпископа Костянтина Преславського (Болгарія) та два заклади вищої освіти Польщі — Природничо-гуманітарний університет та Малопольська вища школа економіки.

Постійним партнером в організації конференції є Вірменський державний педагогічний університет імені Хачатура Абовяна.

Участь у конференції взяли зарубіжні науковці — Лінгард Легенгаузен, доктор філологічних наук, професор Мюнстерського університету, Сніжанка Добрева, доктор педагогіки, доцент кафедри технологічної освіти, професійної освіти, дошкільної та початкової педагогіки Шуменського університету імені Єпископа Костянтина Преславського, Ева Назарук-Стоцька, викладач Народного агентства академічного обміну (Республіка Польща).

До обговорення також долучилися доктори наук і професори закладів вищої освіти України — Ірина Жорова, перший проректор Херсонської академії неперервної освіти, В’ячеслав Борисов, науковець Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, Анатолій Булда, науковець національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Активну участь у заході взяли роботодавці, з якими тісно співпрацюють викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Відкрила пленарне засідання Сніжанка Добрева, доктор педагогіки, доцент кафедри технологічної освіти, професійної освіти, дошкільної та початкової педагогіки Шуменського університету імені Єпископа Костянтина Преславського. Вона представила присутнім доповідь на тему: «Портфоліо — технологічний аспект ефективної університетської освіти майбутніх учителів рідної мови». Про розвиток педагогічного професіоналізму викладача класичного університету йшлося у виступі першого проректора ЧНУ, кандидата історичних наук Василя Мойсієнка. Тему технології розвитку дослідницької компетентності науково-педагогічних працівників розкрила завідувач відділу інтеграції вищої освіти і науки Інституту вищої освіти НАПН України Ольга Ярошенко.

Конференція триватиме два дні. Сьогодні науковці зберуться на дискусійних платформах і обговорять актуальні питання розвитку освіти у вищій школі.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького