Густі зарості водяного горіха буквально заполонили мілководдя Дніпра. Екологи б'ють на сполох, адже через це меншає риби в річці.

Ситуацію прокоментувала доцентка кафедри біології, екології та агротехнологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Вікторія Осипенко у відеосюжеті телеканалу «ВІККА».

Як відомо, найголовнішою проблемою у боротьбі з водяним горіхом є його приналежність до Червоної книги ще з 2009 року. Це означає, що його ніхто не має права знищувати.

Хоча в європейських країнах, за словами Вікторії Осипенко, цю рослину давно видалили з Червоних книг. Залишилася вона серед охоронюваних лише у Литві та Україні:

— Горіх настільки бурхливо розмножується, що знайти у червоних книгах інших країн її неможливо. Рослина є цінною, але її слід правильно використовувати, — зазначила викладачка ННІ природничих та аграрних наук.

Детальніше у відеосюжеті:

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького