Голова ради ректорів, директорів ЗВО Черкащини, виконувач обов’язків ректора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко взяв участь у засіданні Робочої групи при Міністерстві освіти і науки України, що розробляє Стратегію розвитку вищої освіти України на 2021-2031 роки.

Стратегія розробляється відповідно до Указу Президента України від 03.06.2020 №210/2020 «Про вдосконалення вищої освіти в Україні». До процесу залучені фахівці з освітньої галузі та всіх сфер суспільного життя. Для організації ефективної взаємодії під час розробки проєкту Стратегії учасників Робочої групи розподілено на підгрупи.

У складі однієї з підгруп разом зі своїми колегами з інших областей, представниками Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Володимирович займатиметься проблематикою смарт-спеціалізації регіонів, розбудови регіональних екосистем та кластерів Індустрії 4.0 у системи вищої освіти України.

Установче засідання Робочої групи відбулося в онлайн-форматі, учасники отримали матеріали, які будуть опрацьовані та винесені на обговорення в подальшому.

— У систему стратегічного планування розвитку вищої освіти обов’язково має бути впроваджена смарт-спеціалізація, — говорить Олександр Черевко. — Вибір такого пріоритету повинен відбуватися з урахуванням світових ринкових та технологічних тенденцій інноваційного розвитку та сприяти пошуку тих напрямів, які є конкурентоспроможними на рівні країни та у міжнародному масштабі. Розвиток Індустрії 4.0 усе більше охоплює регіони нашої держави. Ми лише входимо в професійний процес кластеризації. На відміну від Польщі та Литви, в нас ще немає у цій сфері професійних підходів. В Україні поки немає жодного сертифікованого за стандартами ЄС кластера. Відтак, тема, якою ми займатимемося у процесі розробки Стратегії розвитку вищої освіти, є дуже актуальною. Тому розраховуємо на активність усіх, кому ця проблематика небайдужа. Закликаємо ЗВО Черкащини, ІТ-спільноту надавати свої пропозиції, адже Стратегія визначатиме напрями розвитку вищої освіти і загалом науково-технічного прогресу України на наступне десятиліття.

В.о. ректора ЧНУ вважає, що можливість долучитися до розробки Стратегії — це ще й нагода оцінити правильність Стратегії Черкаського національного університету. Окрім того, це корелюється з діяльністю науково-педагогічних працівників Черкаського національного, які входять до робочої групи Черкаської ОДА з розроблення Стратегії розвитку Черкаської області на період до 2027 року. Cаме смарт-спеціалізація покладена в основу методології планування регіонального розвитку в Україні.

 

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького