У листопаді делегація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького у складі директорки навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії, професорки Наталії Земзюліної, а також професорів кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ольги Морозової та Євгена Сінкевича (почесного професора Природничо-гуманістичного університету ім. Яна Длугоша) провели робочі зустрічі в Природничо-гуманістичному університеті імені Яна Длугоша (Ченстохова, Польща).

Черкаські науковці зустрілися з колегами з Факультету суспільних наук — фахівцями з нацбезпеки (докторками Малгожатою Соєю, Анною Засунь та Малгожатою Кусь). Було обговорено механізми започаткування в ЧНУ ім. Богдана Хмельницького програми подвійних дипломів з Університетом ім. Яна Длугоша в Ченстохові на напрямі «Міжнародні відносини». Йшлося також про спільні наукові заходи з польськими колегами.

У межах візиту відбулися відвідини Інституту історії Природничо-гуманістичного університету ім. Яна Длугоша та зустріч із деканом, професором Пшемиславом Шнурковським, заступником декана, професоркою Барбарою Ковальською та професорами Тадеушем Срогошем, Міхаелем Вознічкою. Домовилися щодо продовження співпраці та визначили стратегію подальшого партнерства. Зокрема, роботу в межах міжнародних грантів з історії, археології, філософії, стажування викладачів та студентів, проведення спільних конференцій тощо.

Природничо-гуманістичний університет імені Яна Длугоша в Ченстохові — сталий партнер ЧНУ, який не тільки охоче розвиває  ініціативи з українськими вченими, надає їм підтримку під час війни, а й гостинно приймає студентів з України в межах програм обміну.

Під час візиту до Ченстохови  викладачі університету зустрілися зі студентами ЧНУ ім. Б. Хмельницького, які на цей час навчаються в Університеті ім. Яна Длугоша. Говорили про освітні програми, знижку за проживання, яку люб’язно надала ректорка академії українським студентам, про мандрівки Польщею і звичайно віру в Перемогу України над рашизмом!

— Дієва академічна співпраця поміж нашими інституціями сприяє інтернаціоналізації освіти та розвитку добросусідських українсько-польських стосунків у цілому, — зазначила Наталія Земзюліна.

Євген Сінкевич, професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин