Здобувачам вищої освіти за спеціальністю 052 «Політологія» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького прочитав лекцію про політичне лідерство та сучасні виклики депутат Черкаської обласної ради, представник роботодавців (стейкхолдерів) Семен Радченко.

Напередодні Семен Володимирович поспілкувався з директоркою ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Наталією Земзюліною та гарантом освітньої програми «Політологія» Олександрою Дем’яненко. Наталія Іванівна розповіла гостю про навчально-науковий інститут, його структуру, історію та трансформацію упродовж років існування закладу вищої освіти, а також про освітні програми, за якими готують фахівців в навчально-науковому підрозділі.

Під час  лекції Семен Володимирович наголосив на питаннях сутності лідерства, різних підходах до його тлумачення, а також окремо зупинився на характеристиці політичного лідерства та його особливостях. З погляду історії політичної думки депутат дискутував зі студентами про принципи політичного лідерства та співвідношення цілей та засобів, які використовуються для їхнього досягнення.

Безумовно, спілкування передбачало й запитання від слухачів та відповіді спікера на них. Йшлося не лише про політичну теорію, а й про особистий досвід у місцевій політиці.

Студенти-політологи 1 і 4 курсів охоче долучилися до участі у заході, адже це унікальна можливість почути з перших вуст про індивідуальний шлях до самореалізації у сфері публічної політики конкретної особистості.

Семен Володимирович поділився зі слухачами спогадами з власного студентського життя, зокрема про роки навчання за спеціальністю «Державна служба» у Черкаському національному університеті, а також досвідом роботи в органах державної влади та місцевого самоврядування.

— З великим задоволенням спілкуюся з молоддю. Переконаний, що саме в процесі навчання важливо отримувати знання не тільки в аудиторії під керівництвом викладача, а й спілкуватися з практиками, які пройшли певний життєвий шлях та досягли успіху у тій чи тій сфері, особливо, коли саме в цій галузі студент чи студентка бачить себе у майбутньому. Практичний досвід інших мотивує до навчання, дає можливість поглянути за межі власного досвіду та спонукає поміркувати, продумати власну стратегію розвитку особистості та самореалізації. Готовий взяти до себе на практику найбільш мотивованих студентів-політологів, щоб сприяти набуттю практичних навичок у професії, — резюмував після зустрічі Семен Радченко.

Багато запитань від студентів стосувалися також досвіду участі у виборчих кампаніях, у яких Семен Володимирович брав активну участь.

— Зустріч у невимушеному і відкритому форматі була дуже цікавою, адже з Семеном Володимировичем ми мали нагоду обговорити важливі питання політичного та політологічного характеру, отримали практичні поради щодо політичної участі та пошуку свого місця у професії. Мені особисто було дуже цікаво дізнатися про волонтерські проєкти, у яких наший спікер брав і продовжує брати участь. Хотілося б, щоб зустрічі такого формату проводилися частіше, адже вони дозволяють почути про реальний досвід людей, які мають певні досягнення в житті, — ділиться враженнями студент 1 курсу спеціальності «Політологія» Олег Беседін.

— Для мене було важливим почути про досвід державної служби, служби в органах місцевого самоврядування та практичну користь тих знань, які пан Радченко здобув, навчаючись у нашому університеті. Приємно також було, що на всі запитання він відповідав щиро і без пафосу, — зазначила Аделіна Шонія, студентка 4 курсу.

На думку гаранта освітньої програми Олександри Дем’яненко, такі зустрічі для майбутніх політологів і саме таке, неформальне, спілкування сприяють зростанню позитивного іміджу спеціальності, формують у студентів політичну культуру і політичну поведінку, а також навички аналізу взаємодії політичних акторів та інститутів влади:

— Важливе місце в освітньому процесі посідає проєкт «Марафон зустрічей зі стейкхолдерами», метою якого є сприяння розумінню студентами-політологами політичних відносин між державними та суспільними інститутами на місцевому, національному та глобальному рівні. Саме тому, учасники «Марафону» — народні депутати України, депутати місцевих рад, державні службовці, представники органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства, які розкривають багатосторонні аспекти своєї професійної діяльності.


ННІ міжнародних відносин, історії і філософії