Випускники кафедри військової підготовки присягнули на вірність українському народу. Це вже четвертий випуск підрозділу.

За два роки юнаки й дівчата вивчили військову техніку та зброю, тактичні прийоми ведення бойових дій, навчилися працювати з особовим складом військового підрозділу, набули навичок із тактики, вогневої підготовки, топографії, військової психології, опанували стройові прийоми та статути Збройних Сил України.

Підсумком став навчальний збір та випускні іспити, які приймала екзаменаційна комісія кафедри на чолі із заступником військового комісара Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, полковником Віталієм Луговським.

Майбутні офіцери урочисто склали Присягу на території військової частини, до якої студенти кафедри були прикріплені під час проходження табірного збору. Щоб їх привітати, зібралися військові керівники Черкаського гарнізону та Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені Ігоря Момота, перший проректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Мойсієнко, викладачі кафедра військової підготовки, батьки та друзі.

Складання Присяги — важлива подія, яку з хвилюванням згадували цього дня всі, хто має військове звання.

Командир військової частини А1744, полковник Петро Майструк наголосив на важливості присяги:

«Військова присяга — це урочиста обіцянка, яку дає кожен громадянин при вступі до лав Збройних Сил України. Це важливий правовий, моральний, політичний акт, який характерний для військової служби в більшості держав світу. Ми горді, що маємо можливість співпрацювати з ЧНУ і робити свій вагомий внесок у розвиток офіцерського корпусу Збройних Сил України».

Заступник військового комісара Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, полковник Віталій Луговський у своєму привітанні зазначив:

«Сьогодні ви долучилися до родини військовослужбовців! Цей урочистий захід поєднав вас з поколіннями випускників із всієї України. Ви захищатимете суверенітет, територіальну цілісність нашої держави. Така священна справа — це велика довіра й відповідальність. Гідно її реалізовуйте!»

Перший проректор ЧНУ Василь Мойсієнко долучився до привітань:

«Ще раз переконуюсь, що прийняте у 2015 році рішення про відкриття військової кафедри було успішним. Сьогодні ми відзначаємо вже четвертий випуск військової кафедри. Серед майбутніх офіцерів є молодь як з Черкаської, так й інших областей України; є ті, хто тільки планує пов’язати своє життя з військовою службою, і ті, хто вже показав свій патріотизм в АТО. Усім вам я бажаю гідно нести ім’я випускника Черкаського національного університету!»

Василь Миколайович подякував усім, хто підтримував кафедру та навчав студентів і цим підтверджував рівень якісної підготовки шість років поспіль — Черкаському обласному військовому комісаріату, Головному центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота (с. Оршанець), особовому складу військової частини А1744, викладачам кафедри.

Напутні слова майбутнім офіцерам та слова вдячності їхнім рідним сказали й начальник Черкаського зонального відділу військової служби правопорядку, полковник Сергій Чередніченко, старший викладач кафедри, полковник Григорій Очеретянко.

Від імені випускників наставникам, викладачам кафедри, керівництву університету подякував В’ячеслав Жежер.

Капелан Свято-Троїцького кафедрального собору УПЦ о. Назарій благословив майбутніх воїнів та закликав їх завжди стояти на захисті України.

Склавши Присягу, випускники отримали довідки про проходження військового навчання за програмою підготовки офіцерів запасу.

Після атестації наказом Міністра оборони України їм буде присвоєно первинне офіцерське звання — молодший лейтенант запасу.

БІЛЬШЕ ФОТО ТУТ

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького