Кафедра видавничої справи, редагування і теорії інформації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького організувала виставку фотопроєктів студентів-третьокурсників у межах дисципліни «Практикум із фаху». Майбутні видавці шукали оригінальні графічні форми в містах України, зокрема й у Черкасах, та компонували сфотографовані об'єкти в цілісний проєкт.

«Бачити незвичайне в буденному» — таким було завдання для студентів-видавців. На їхніх світлинах східці, паркани, стелі, дахи та інші, на перший погляд, звичні архітектурні елементи перетворилися на головний акцент фотокадру.

Завідувачка кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації Лариса Завгородня прокоментувала подію:

— Рада, що є такі курси, де студенти вчаться професійно застосовувати свої творчі здібності. Саме завдяки подібним проєктам ми можемо наочно спостерігати політ їхньої фантазії та пишатися тим, що наші студенти — справжні митці. Для нас важливо оцінювати не тільки академічну успішність, а й креатив, таланти. Ми націлені на те, щоб допомогти опанувати студентам найрізноманітніші навички. Вони навчилися фотографувати, «бачити кадр», працювати в «Adobe Photoshop» абощо. Це збільшить їх шанси у подальшому працевлаштуванні, зробить більш конкурентоспроможними на ринку праці.

Студенти повинні були назбирати відповідний до теми фотоматеріал, відібрати найкращі світлини та відредагувати в «Adobe Photoshop», керуючися рекомендаціями викладача. Про те, як створювали композиції, розповіла студентка 3-ВБ курсу Катерина Бондар:

— Навколо нас багато цікавих графічних форм, які можна побачити через об'єктив та показати іншим. Раніше мені було складно помітити красу в таких звичайних речах, але на «Практикумі з фаху» нас навчили робити це професійно. Гуляти містом й одночасно виконувати залікове завдання — це круто. Ми шукали незвичне, а тінь або відблиски сонця додавали нашим світлинам життя й глибини.

Студенти-третьокурсники вдало реалізували творче бачення, а ННІ УФСК, за словами відвідувачів фотоекспозицій, тепер «по-мистецьки» облаштований.

Аби оцінити роботи студентів, завітайте на виставку, що розташована на 3-ому поверсі навпроти кафедри видавничої справи, редагування та теорії інформації (ауд. 320).

 

Пресслужба ННІ української філології та соціальних комунікацій