Чому необхідно вимагати офіційного працевлаштування та як проконтролювати свого роботодавця — про це фахівці головного управління Фонду в Черкаській областіпоговорили з майбутніми соціальними робітниками — студентами навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Начальник управління обслуговування громадян Наталія Сергієнко поінформувала, що легальне працевлаштування вигідне насамперед тому, що тривалість страхового стажу для виходу на пенсію з часом збільшуватиметься і у 2028 році становитиме 35 років, тож молоді слід уже сьогодні дбати про своє майбутнє.

Заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення наповнення бюджету Віталій Таран повідомив студентам, як роботодавці можуть порушувати трудове законодавство, окреслив негативні наслідки неофіційного працевлаштування та акцентував, що отримання зарплати «в конвертах» позбавляє соціального захисту.

Заступник начальника управління – начальник відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів Людмила Хижняк розповіла про способи реєстрації та переваги користування веб-порталом електронних послуг Пенсійного фонду України та наголосила, що за допомогою нього можна контролювати сплату роботодавцем страхових внесків.

Студенти цікавилися, як вплинути на роботодавця, якщо він сплачує страхові внески не в повному обсязі, якими будуть зміни в пенсійній сфері та як органи влади контролюють дотримання трудового законодавства. Фахівці Фонду надали кваліфіковані відповіді на всі запитання та запропонували пройти анонімне анкетування, аби з’ясувати ставлення студентів до почутої інформації. Результати засвідчили, що хоч серед молоді і є ті, хто отримують зарплату «в конвертах», та вони усвідомлюють наслідки цього для майбутнього і в цілому негативно ставляться до нелегального працевлаштування.