bgb

Спрягайло Олександр Васильович

кандидат біологічних наук, доцент

Тел.: (0472) 31-72-98

Народився 7 березня 1973 року в сім’ї аграріїв. У 1995 році закінчив Черкаський педагогічний інститут (з 2003 р. — Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького), здобув кваліфікацію вчителя біології та хімії.

Педагогічну діяльність розпочав у 1995 році вчителем Геронимівської загальноосвітньої школи Черкаського району, з 2001 р. — на науково-педагогічних посадах в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького: методиста заочного відділу, викладача, старшого викладача, доцента кафедри екології та агробіології.

Протягом 2015-2022 років очолював кафедру біології, екології та агротехнологій.

Закінчив аспірантуру Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка НАН України, у 2013 році захистив кандидатську дисертацію «Культивована дендрофлора Середнього Подніпров’я та перспективи її оптимізації».

За вагомий особистий внесок у розвиток природоохоронної діяльності на Черкащині, організацію та проведення заходів з охорони навколишнього природного середовища, підвищення рівня екологічної освіти та культури молоді нагороджений:

— Почесною відзнакою ректора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (2015);

— Почесними грамотами Черкаської обласної державної адміністрації (2015, 2019);

— Подякою Міністерства освіти і науки України (2022).

Наукові інтереси: культивована дендрофлора; охорона і збереження біорізноманіття; інвазії неаборигенних організмів; управління екосистемами.

Розробник наукових обґрунтувань зі створення нових заповідних територій в Україні. Керівник проєкту Черкаської облдержадміністрації «Здійснення спеціальних заходів щодо запобігання знищенню або пошкодженню природних систем, територій та об’єктів природно-заповідного фонду» у 2018-2020 рр. Член робочої групи Черкаської ОДА з питань охорони та збереження біорізноманіття та робочої групи Черкаської ОДА з розроблення Стратегії розвитку Черкаської області.

Голова громадської організації «Екосоціум», член Української природоохоронної групи UNCG.